Svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju na Holmenkollnu nad Oslom se je začelo po slovenskih željah. Slovenska tekačica na smučeh Petra Majdič (na fotografiji desno s številko 14) je v sprintu po dramatičnem finalu osvojila bronasto kolajno, potem ko so po ogledu fotofiniša določili, da je za nekaj centimetrov prehitela Vesno Fabjan (na fotografiji levo od nje), sijajno slovensko reprezentančno predstavo pa sta zaokrožili Alenka Čebašek z 19. mestom in Katja Višnar z 21. Svetovna prvakinja je postala Martin Bojergen (prva z leve), kar je stota zlata kolajna Norveške na svetovnih prvenstvih, druga pa je bila Italijanka Ariana Follis (druga z leve v belem), ki je zlato osvojila pred dvema letoma v Liberecu. "Ta kolajna je pojem zase, kajti sezona je izjemno težka, zato je bron enak zlatu. Če bi bila v finišu v boljšem položaju, bi lahko iztržila več. Hvala vsem, ki so mi pomagali," je povedala Majdičeva.