Kar 21 zadetkov od skupno 36 je dosegla sedmerica Celjanov (Gajič 10, Zorman 5, Žvižej 4, Pajovič 2; brez gola Vugrinec, Kozlina in Kokšarov), ko so pivovarji v prvem krogu letošnjega najelitnejšega evropskega tekmovanja septembra lani premagali Kielce na Poljskem s 36:30. A sedanji trener Miro Požun v soboto ni mogel računati na nobenega od sedmerice, za nameček pa je imel v moštvu sedem mladeničev, starih od 18 do 21 let: Gregorja Potočnika (18), Vida Poteka (19), Urbana Lesjaka, Žigo Mlakarja, Gašperja Marguča, Nikolo Ranevskega (po 20) in Davida Razgorja (21).

Le tretjinsko napolnjeni Zlatorog je prvi hladen tuš doživel med osmo in deseto minuto, ko so si Kielce po delnem izidu 4:0 priigrale prvo večjo prednost (7:4). A že sredi prvega polčasa so gostitelji ujeli rezultatski priključek (8:8). Kljub dobri predstavi vratarja Mirka Alilovića in učinkovitemu triu Gašper Marguč, Alem Toskić in David Razgor (skupaj 21 zadetkov) je bila v nadaljevanju majhna prednost skoraj ves čas na strani Poljakov, ki so v 44. minuti še vedno vodili s tremi zadetki razlike. A pri 20:20 se je vse začelo znova, izenačenje na 26:26 pa je bilo enajsto in hkrati zadnje na tekmi.

Oslabljeni gostitelji so si zatem trikrat priigrali dva zadetka plusa (28:26, 29:27, 30:28), a so se Poljaki venomer približali le na enega. Nazadnje ob izteku 59. minute, ko je zadel Henrik Knudsen, napad svojega moštva pa je trener Požun 25 sekund pred koncem pametno prekinil (sodnika sta imela dvignjeni roki zaradi pasivne igre) z minuto odmora. Nato je David Razgor deset sekund pred zaključnim zvokom sirene naredil prebijanje, na nasprotni strani pa je Alilović ustavil Knudsenov strel.

Vseeno je žoga pristala v rokah Poljakov, ki jim je po izteku igralnega časa ostal le še strel z devetih metrov. Čeprav ga je izvajal skoraj 200 centimetrov visoki Mateusz Zaremba, je bil celjski obrambni zid zanj previsoka ovira in v Zlatorogu se je začelo rajanje. Domači klub se je po tekmi odločilo za hvalevredno potezo: vsi, ki so prišli kljub težkim časom spodbujat moštvo proti Kielcam, lahko pridejo z odrezkom vstopnice po 22. februarju v klubske prostore in ga zamenjajo za brezplačno vstopnico za ogled tekme z Barcelono.

"Potihoma smo imeli v mislih zmago, a na začetku nas je malce stisnila trema. Igrali smo v krču, v drugem polčasu pa je igra le stekla. Okoli 40. minute, ko so gledalci vstali na noge, nas je to kar poneslo po igrišču," je dejal Gašper Marguč, z desetimi zadetki prvi strelec tekme, na kateri je Kielce spodbujalo tudi 50 navijačev, s klubom pa je dopotovalo deset novinarjev. Marguč je bil nerešljiva uganka za obrambo Kielc, čeprav naj bi gostje dobro "naštudirali" (imeli so tri posnetke tekem Celjanov iz slovenske lige in enega proti Chamberyju) igro Požunove čete.

Po neuspehu je bilo v garderobi Poljakov precej vroče, zaradi česar je trener Bogdan Wenta deset minut zamudil na novinarsko konferenco. "V prvem polčasu smo igrali dobro in skoraj vse nam je uspevalo, v drugem pa nam igra ni stekla. V obrambi smo imeli preveč težav, popustili smo in nasprotniki so nas začeli 'prebijati'. Posledica slabše igre v obrambi je bilo tudi dejstvo, da skorajda nismo imeli protinapadov in lahkih zadetkov. Ko je Celje prišlo v vodstvo, smo začeli igrati drugače, kot smo bili dogovorjeni," je ocenil Bogdan Wenta, ki bo čez dobra dva tedna (9. marca) kot selektor reprezentance Poljske gostoval v dvorani Stožice v Ljubljani v kvalifikacijah za nastop na EP 2012.

Izidi 8. kroga, skupina A: Chambery - Kiel 26:28 (16:12), Celje Pivovarna Laško - Kielce 30:29 (12:14), Rhein Neckar - Barcelona 38:38 (22:17), vrstni red: Kiel 12, Rhein Neckar 11, Barcelona 9, Celje PL in Chambery po 6, Kielce 4.