Od tega naj bi občina Medvode iz proračuna prispevala nekaj manj kot 900.000 evrov, iz kohezijskega sklada naj bi šlo okoli 2,400.000 evrov, ministrstvo za okolje in prostor pa naj bi temu dodalo še okoli 320.000 evrov. Za investicijski program Smlednik naj bi torej na račun občine Medvode šlo skupno nekaj več kot 3,600.000 evrov, medtem ko naj bi preostali znesek do devetih milijonov padel na pleča mestne občine Kranj in občine Šenčur.

Kot nam je povedala predsednica medvoške LDS in občinska svetnica Alenka Žavbi Kunaver, so zaradi tega zaskrbljeni, saj investicijski načrt vključuje le ureditev čistilne naprave in kanalizacije na levem bregu Save, odprto pa ostaja vprašanje kanalizacije na  njenem desnem bregu. "Problem je, ker se bo s tem rešilo le Smlednik in del Zbilja, medtem ko bodo Pirniče in nekatera druga naselja ostala brez ustrezne rešitve. Če se bo to zgodilo, bo občinski proračun zacementiran za kar nekaj let, tako da je vprašanje, kdaj bodo Pirniče spet lahko prišle na vrsto za kanalizacijo," opozarja Žavbi-Kunaverjeva.

Poleg tega so po njenem mnenju obveznosti občine Medvode v primerjavi s preostalima sodelujočima občinama relativno velike, pri čemer tudi ni opredeljen kriterij za delitev investicijskih stroškov. Obenem pa v LDS niso zadovoljni, da je vodenje projekta prepuščeno mestni občini Kranj, čeprav je njen prispevek pri financiranju najmanjši. "Skrbi me, da bomo - kot vedno - sami največ prispevali, hkrati pa imeli od tega najmanj," dodaja Žavbi-Kunaverjeva, ki od župana Žagarja zahteva, da svetnike podrobneje seznani z investicijskim načrtom in da hkrati predstavi časovni ter finančni načrt ureditve kanalizacije v občini.

Za odgovore smo poskušali priklicati tudi župana in direktorico medvoške občinske uprave Vanjo Debeljak, vendar zaman.