O gradnji nove tržnice so se v Celju začeli pogovarjati že pred tremi desetletji, vendar je vedno ostalo le pri besedah. Tudi zdaj ni šlo brez zapletov, saj je morala občina dvakrat ponoviti razpis, da je našla primernega poslovnega partnerja, ki je bil pripravljen sprejeti pogoje javno-zasebnega partnerstva. Novo tržnico, ki bo stala kar 3,2 milijona evrov, podjetje CM Celje ne bo samo zgradilo, ampak bo deset let z njo tudi upravljalo. Za gradbeno podjetje je to velik izziv, saj s dejavnostjo tržnice nimajo izkušenj. Skok pravi, da je na odločitev, ali sodelovanje v projektu sprejeti ali ne, odločilno vplivala želja, da kot celjsko podjetje naredijo nekaj dobrega za Celje in Celjane. CM Celje bo torej deset let upravljalo in vzdrževalo tržnico, ki bo nato postala last Mestne občine Celje. Občina bo v tem času z letnim zneskom nekaj čez 300.000 evrov subvencionirala najem stojnic in tako odplačala partnerjev vložek.

"Del tistega, kar bomo vložili v gradnjo, pa bomo morali dobiti nazaj tudi z upravljanjem tržnice. Že zdaj je jasno, da čista dejavnost tržnice ne bo dovolj in da bomo morali uvesti še kaj, kar bo prinašalo dohodek. S tem mislim predvsem na kakšne sejme, prireditve, pevske nastope. Skratka, nekaj, kar bo tržnico naredilo živahnejšo in privlačnejšo za obiskovalce", pravi Skok.

CM Celje ima že nekaj izkušenj z javno-zasebnim partnerstvom, za občino pa bo to prvi projekt. "Pravzaprav je to prvi tovrstni projekt, ki gre v fazo uresničevanja. Že pred časom smo sklenili javno-zasebno partnerstvo pri konjeniškem centru Celesta. Bili smo uspešni na razpisu za nepovratna sredstva iz evropskega sklada, vendar pa se zdaj zatika na ministrstvu za šolstvo. Prihodnji teden imamo na to temo sestanek. Hkrati načrtujemo še gradnjo parkirne hiše za mestnim gradom. Parkirišče, ki je prezasedeno, želimo nadgraditi in hkrati proti Savinji urediti zeleno ploščad. Verjetno se bo našla še kakšna ideja," je prepričan celjski župan Bojan Šrot.