Prvi mož Istrabenza je povedal, da se je s predstavniki Petrola na "kratkem sestanku" pogovarjal o ustanovitvi skupnega podjetja. Po neuradnih informacijah bi Istrabenz po Petrolovem predlogu vložil vanj energetsko dejavnost, ki zajema družbe Istrabenz Plini, Istrabenz Gorenje in Instalacija, Petrol pa bi kot stvarni vložek prispeval v podjetje 32,64-odstotni lastniški delež v Istrabenzu. Igor Bavčar je delničarjem pojasnil, da je od Petrola v torek dobil dopis, iz katerega je razvidno, da "je primarna želja Petrola izstop iz Istrabenza in vstop na njegovo energetsko področje".

Bavčar je sicer kasneje novinarjem dejal, da "bo v primeru, če je dogovor odvisen le od njega, skupno podjetje ustanovljeno. To bi bila odvisna družba obeh družb, sam pa v njej ne bi imel funkcije," je poudaril Bavčar.

Čeprav naj bi se Petrol in Istrabenz po naših informacijah o oblikah povezovanja dogovorila do božičnih praznikov, je Bavčar novinarjem zatrdil, da se bo priložnost za sodelovanje v formalnem smislu odprla aprila oziroma maja, ko bosta potekla mandata nadzornima svetoma obeh družb. "Petrol ni poslal Istrabenzu nobenih predlogov, le vprašanja, ki zadevajo zakonske možnosti," je pojasnil Bavčar. "V Petrolu niso natančneje povedali, kako si predstavljajo to sodelovanje. Težko je povezovati družbi, med katerima ni prijateljskega sodelovanja, brez izčrpnih dokumentov. V Istrabenzu smo izdelali elaborat z natančno opredeljenimi sinergijskimi učinki, nato je prišlo do Petrolovega prevzema," je še dodal Bavčar.

Drugačnega mnenja je bil včeraj predsednik uprave Petrola Marko Kryžanowski. Dejal je, da je pogovore o sodelovanju pred 14 dnevi obudil Petrol. "V današnjih časih bi morali vsi skupaj razmisliti, kako naprej. Čakanje je lahko le še slabše," je menil Kryžanowski.

vesna.vukovic@dnevnik.siprimoz.cirman@dnevnik.si