Atalanto po porazu Lazia proti Sassuolu z 1:2 od drugega mesta na prvenstveni lestvici loči le še točka. Bergamo je bil v Torinu podjetnejši tekmec od vodilnega Juventusa. Atalanta je dvakrat vodila.

Gole za Atalanto sta dosegla Duvan Zapata, ki je bil uspešen že v 16. minuti, in Ruslan Malinovskij, ki je na 2:1 povišal v 81. minuti tekme.

Za Juventus je oba gola po izvajanju enajstmetrovk dosegel portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je streljal z bele točke po igri z roko tekmecev iz Bergama. Najprej je v 54. minuti v kazenskem prostoru žoga priletela v roko Martena de Roona, nato je v 89. minuti enaka doletela Luisa Muriela.

Iličić je igral do 58. minute. Ronaldo je v tej sezoni zbral že 28 zadetkov, enega manj od vodilnega strelca prvenstva Cira Immobileja (Lazio).

Juventus (76) ima na vrhu osem točk prednosti pred rimskim Laziom (68), ki ima zdaj le točko naskoka pred Atalanto (67). Do konca prvenstva imajo Torinčani še šest tekem.