Po žalni slovesnosti v Minneapolisu, kjer je bil umorjen, so krsto s posmrtnimi ostanki Georgea Floyda prenesli v Severno Karolino, kjer je bil rojen, danes pa so se v krogu povabljencev poslovili od njega na pokopališču Pearland v Houstonu, kjer je preživel večino življenja. Slovesnosti s tipično pogrebno koreografijo Afroameričanov v ZDA se je zaradi spoštovanja ukrepov ob virusni epidemiji udeležilo petsto ljudi, med njimi sorodniki nekaterih drugih temnopoltih Američanov, žrtev policijskega nasilja, že od danes pa se je mimo krste vila dolga povorka ljudi, ki so zanj prvič slišali ob njegovi tragični smrti, zdaj pa družno dvigujejo glas proti policijskemu nasilju in sistemski rasni diskriminaciji tako v policijskih vrstah v ZDA kot družbi kot celoti.

Krsto je v ponedeljek v cerkev pospremil policijski oddelek iz Houstona, danes zgodaj popoldne pa je po slovesu v cerkvi povorka krenila proti dobrih 25 kilometrov oddaljenem pokopališču z zadnjo miljo v spremstvu konjenikov skozi kordon na tisoče udeležencev za varnostnimi ograjami. Pred tem so v cerkvi prek videoposnetka prisluhnili poslovilnim besedam demokratskega kandidata na letošnjih novembrskih predsedniških volitvah Joeja Bidna, med drugimi političnimi veljaki pa sta med pogrebom o tem, da Floydova smrt ne bo zaman, spregovorila tudi kongresnica iz Teksasa Sheila Jackson Lee in župan Houstona Sylvester Turner. Zadnje besede slovesa, tudi z zahvalami vsem, ki so povzdignili glas za Georgea, pa so izrekli njegovi sorodniki, med njimi mlada nečakinja Brook Williams, ki je Floydovo zadnje hropenje »ne morem dihati« spremenila v »Jaz lahko diham. In dokler bom dihala, bo moralo biti pravici zadoščeno.«

Sodišče v Minneapolisu je medtem opravilo prvo videoobravnavo za Dereka Chauvina, ki je obtožen nenaklepnega umora Floyda. Določilo je varščino 1,25 milijona dolarjev brez pogojev in milijon dolarjev s pogoji, kot so prepoved opravljanja policijskega dela, predaja orožja in prepoved stikov s Floydovo družino, vse skupaj pa utemeljilo še z begosumnostjo zaradi izjemnega javnega odmeva njegovega kaznivega dejanja. Sodelovanja pri umoru so obtoženi tudi njegovi trije nekdanji policijski kolegi, ki ga niso ustavili pri klečanju na Floydovem vratu, zanje pa je tudi določena milijonska dolarska varščina. de