Tavares je dosegel tri točke z goloma in podajo. Auston Matthews je prišel do štiristotega gola v NHL, temu je dodal tri podaje, prav toliko asistenc pa je imel tudi Marner. Toronto je na tretjem mestu atlantske skupine, Anaheim pa na predzadnjem v pacifiški, kjer je za njim le Los Angeles Anžeta Kopitarja. Kralji bodo naslednjič igrali v noči na nedeljo po slovenskem času v New Jersey proti Devils.

Igralci Columbus Blue Jackets so doma z 2:0 odpravili Detroit Red Wings, zadnjeuvrščeno moštvo lige. Novinec v ligi Elvis Merzlikins je ubranil vseh 16 strelov gostov in drugič v nizu ter petič na zadnjih osmih tekmah ohranil mrežo nedotaknjeno.

Dallas Stars so nekoliko nepričakovano doma klonili proti Minnesoti Wild z 2:3, s tem izidom pa se je končal tudi dvoboj med New York Rangers in Buffalo Sabres. Vratar slednjih Carter Hutton je ubranil 37 strelov, v zadnjih treh minutah sta ga premagala le Mika Zibanejad in Chris Kreider.