Ko je avtobus Miamija v noči na četrtek pripeljal pred dvorano Staples Center v Los Angelesu, so se pojavila namigovanja, da bo ekipo pod vodstvom Erika Spoelstre okrepil ameriški veteran Andre Iguodala. Igralci so pred tekmo živčno pogledovali na svoje mobilne telefone, saj ni bilo jasno, koga je v zameno za trikratnega prvaka lige NBA Memphisu ponudil šef Miamija Pat Riley. Kot se je izkazalo, bo v obratno smer potoval organizator igre Justin Winslow. Namesto Diona Watersa in Jamesa Johnsona (ki proti Clippers nista stopila na parket) pa iz Oklahome prihaja še italijanski ostrostrelec Danilo Gallinari.

Miami uspešnejši od obeh klubov iz Los Angelesa

Kljub stresu igralcev Vročice pa se to na igrišču ni poznalo. Miami je deloval dobro, s solidnim prispevkom Gorana Dragića (ob koncu je v enaintridesetih minutah igre dosegel trinajst točk, dodal pa še pet podaj in štiri skoke) je bila tekma izenačena vse do konca tretje četrtine. Nato so pobudo prevzeli Clippers, pri katerih sta v napadalnem delu prednjačila Paul George in Landry Shamet (oba triindvajset točk), svoje pa je dodal še Kawhi Leonard (štirinajst točk, sedem skokov, devet podaj). S tem je moštvo iz Kalifornije doseglo deveto zmago na zadnjih enajstih tekmah ter se utrdilo na drugem mestu zahodne konference.

Čeprav Iguodala v tej sezoni ni odigral niti minute, sta se zanj močno zanimala tudi oba kluba iz Los Angelesa. Zato so bili njegovi bodoči soigralci nad prihodom šestintridesetletnika v Miami še bolj navdušeni. »On je zelo pameten. Ne obstaja nič, česar on ne bi mogel narediti. Ko se bomo lahko jaz in vsi drugi učili od njega, bo to nekaj posebnega. Ima zmagovalno miselnost, ki jo bo zagotovo prenesel na nas,« s pohvalami ni skoparil prvi zvezdnik Miamija Jimmy Butler. Prav igranja z Butlerjem in Bamom Adebayom (oba bosta nastopila tudi na tekmi vseh zvezd) pa se najbolj veseli tudi Iguodala, ki je z Miamijem podpisal dveletno pogodbo (drugo leto je opcijsko), ob tem pa bo zaslužil 30 milijonov dolarjev.

Čančar uspešen, Dallas brez Dončića poražen

Svojo priložnost je znova dočakal Vlatko Čančar. Ta je na gostovanju pri Utahu igral kar sedemnajst minut, v tem času pa je dosegel štiri točke, štiri skoke in blokado. Denverju je sicer uspel neverjeten podvig, saj je v Utahu zmagal (98:95) manj kot štiriindvajset ur po uspehu v Portlandu, Nuggetsom pa je to uspelo le s sedmimi košarkarji. Slabše je šlo Dallasu, za katerega zaradi poškodbe gležnja znova ni nastopil Luka Dončić. Mavericks so bili doma proti Memphisu nemočni (107:121), gostje so se jim na sedmem mestu zahodne konference približali na pet zmag zaostanka.