Razplet uvodne tekme rokometašic Krima Mercatorja v ligi prvakinj bi lahko označili za nepričakovanega. Izbranke Uroša Bregarja so namreč pred domačimi gledalci merile na zmago, a so bile novinke v ligi, ki prihajajo iz Češke, presenetljivo boljše za dva gola (31:29). Pomlajene in dodobra spremenjene slovenske prvakinje pa časa za razmislek, kaj je šlo narobe, ne bodo imele veliko, saj bodo že v nedeljo, 13. oktobra, na novi preizkušnji, ko bodo v ligi prvakinj gostovale na Švedskem pri Sävehofu.

Rokometašice, ki domujejo na Galjevici, so v prvem polčasu nadzorovale potek tekme in po golu okrepitve, Nizozemke Harme van Kreij (sredi drugega polčasa je morala iz igre zaradi poškodbe), povedle s 14:12. Izjemno razpoložena je bila izkušena Alja Varagić, ki je v prvem polčasu dosegla kar osem golov, do izteka 60. minute celo 12. Žal so gostiteljice pozneje popustile in Čehinjam v 43. minuti dovolile, da prvič povedejo z višjo razliko (23:20), v 48. minuti pa je bilo na semaforju izpisanih celo 27:23. Mnogi so že izgubili upanje na preobrat, a so ga Krimovke zmogle in v 54. minuti po golu Polone Barič izenačile na 28:28. Žal je bil to zgolj labodji spev.

Pozitiven izid na Švedskem bo za slovensko ekipo nujen, če želijo ohraniti upanje za drugo ali tretje mesto v skupini, ki vodita v glavni del tekmovanja. Prvo mesto naj bi bilo rezervirano za Györ z Madžarske.

Izidi, skupina A: Kristiansand – Ferencvaros 31:22 (16:11), Metz – Podravka 40:26 (24:13), skupina B: Rostov Don – Perla Lublin 31:21 (10:10), Esbjerg – Bukarešta 22:24 (8:13), skupina C: Valcea – Bietigheim 34:27 (20:18), Budućnost – Brest 32:35 (17:16), skupina D: Györ – Sävehof 35:23 (17:11), Krim Mercator – Banik Most 29:31 (14:13).