Včerajšnji tretji dan 17. svetovnega prvenstva v atletiki je prinesel tudi slovenski finalni nastop, ki se je končal z delitvijo 13. mesta Tine Šutej v skoku ob palici s še tremi tekmovalkami med kar sedemnajstimi finalistkami. Šutejeva je preskočila 4,50 metra, na drugi višini, ki je bila že 4,70 metra, pa je letvico trikrat podrla in sklenila tekmovanje. »Na drugi višini finala sem bila v drugem skoku zelo blizu, a se ni izšlo. Sem pa tokrat skakala bolje kot v kvalifikacijah, a še nikoli v življenju nisem začela na tako visoki višini kot v svojem prvem finalu na svetovnem prvenstvu,« je po nastopu povedala Tina Šutej.

Tridesetletna Ljubljančanka, ki je letos sicer trikrat že preskočila 4,70 metra, kljub temu ni bila pretirano razočarana: »Poleg uvrstitve v finale sem si v Dohi želela tudi osebnega rekorda. Prvi cilj je bil izpolnjen, drugi pač ne. A to prvenstvo zame ni bilo slabo, ne bom dolgo jezna nase. Za menoj je izjemna sezona, naslednje leto me čakajo olimpijske igre, ko se želim ustaliti na 4,80 metra.«

Nastop Tine Šutej je bil tudi edini slovenski včerajšnjega dne v katarski prestolnici, sta pa že v soboto od slovenskih reprezentantov nastopila še Maja Mihalinec v teku na 100 metrov in Kristijan Čeh v metu diska, oba pa sta tekmovanje sklenila v kvalifikacijah. Prva je s svojim drugim izidom kariere, 11,32, za vsega stotinko zgrešila polfinale in zasedla 25. mesto, drugi pa je bil z 59,55 metra na predzadnjem, 31. mestu. »Upala sem na osebni rekord, želela sem četrto mesto v skupini, a sem bila peta v zelo močni konkurenci, saj sem imela prijavljen predzadnji izid v skupini. V popolnem brezvetrju sem tekla drugi najboljši čas v karieri. Kljub vsemu sem zadovoljna,« je po koncu kvalifikacij povedala Maja Mihalinec, za katero je bilo, ko je prišla v cilj, na vrsti še nekaj skupin, za 24. mesto, ki bi prineslo polfinale, pa je bila v igri vse do zadnje. A svetovnega prvenstva zanjo s tem še ni konec, saj jo že danes čaka še nastop na 200 metrov. »Tam pričakujem polfinale. Tekla bom na polno že v prvem krogu kvalifikacij, v katerem si želim odteči tudi olimpijsko normo,« je še povedala Mihalinčeva, medtem ko Kristijan Čeh, ki je šele nekaj dni pred prvenstvom dobil povabilo za nastop, ni bil preveč razočaran: »Prvo člansko svetovno prvenstvo zame ni bilo slabo, pred seboj imam še veliko atletskih sezon. Pričakujem, da bom kmalu izboljšal slovenski rekord in vrgel prek 64,79 metra.«

Izmed disciplin brez slovenske udeležbe velja seveda omeniti enega izmed vrhuncev prvenstva, moški tek na 100 metrov, v katerem je zmagal Američan Christian Coleman. Z 9,76 je imel najboljši rezultat sezone, hkrati pa je z omenjenim dosežkom tudi na šestem mestu večne lestvice vseh časov. Sicer pa je v soboto v Dohi bronasto kolajno, ki jo je osvojila pred 12 leti na SP v Osaki, prejela slovenska rekorderka v troskoku Marija Šestak. Ta je bila na Japonskem peta, a je nato zaradi dopinških prekrškov njenih tekmic pridobila dve mesti. Kolajna Šestakove je peta za slovensko atletiko na dosedanjih šestnajstih SP. Eno ima še Gregor Cankar v skoku v daljino, preostale tri pa v metu kladiva Primož Kozmus.