Kljub reprezentančnemu premoru so bili klubi v tretji slovenski nogometni ligi dejavni tudi minuli konec tedna. V 4. krogu skupine zahod je prvi poraz doživelo Primorje. In to visokega. Ajdovci so gostovali na Bledu in domov odšli poklapani. Gostitelji so jim zabili po dva gola na polčas in tako poskrbeli, da ni več ekipe s popolnim izkupičkom.

Izredno zanimivo je bilo tudi v Kočevju, kjer je gostovala v lanski sezoni drugoligaška Ilirija. Kočevje je pred tekmo zasedalo zadnje mesto in je nujno potrebovalo točke za dvig po lestvici. A se je hitro izkazalo, da je to račun brez krčmarja. Ljubljančani so namreč že do 33. minute vodili z visokih 3:0. Gostiteljem je nato uspelo znižati, a so gostje do polčasa povišali na 4:1 in s tem že odločili zmagovalca. V drugem polčasu sta padla še gola na vsaki strani za končnih 5:2.