Zmaga Rafaela Nadala s 3:0 v četrtfinalu OP ZDA v tenisu je navzven videti bolj prepričljiva, kot je v resnici bila. Španec je proti Diegu Schwartzmanu prebil na igrišču slabe tri ure, kar dvakrat pa je skoraj zapravil veliko prednost. Prvi favorit za osvojitev zadnjega letošnjega turnirja največje četverice ni prikazal svoje najboljše igre, a dovolj dobro in predvsem bojevito, da ostaja v dvobojih z Argentincem neporažen. Dobil je namreč osmi medsebojni dvoboj. Nadal je naredil 39 neizsiljenih napak, štiri več kot neobranjenih udarcev.

»Izjemno sem zadovoljen z načinom, s katerim sem se pribil v polfinale. Odločil sem se, da se osredotočam na vsako točko posebej ter da sprejmem izziv na stadionu, kjer je vselej ogromno argentinskih navijačev,« je po osmi uvrstitvi v polfinale New Yorka povedal Rafael Nadal. Španec je v prvem nizu povedel s 4:0, a je žilavi Argentinec rezultat izenačil, pri izidu 4:4 pa ni izkoristil dveh žogic za tretji zaporedni odvzem servisa. V drugem nizu je Nadal vodil s 5:1, toda Diego Schwartzman je s štirimi zaporednimi igrami znova izenačil. Ko je izgubil drugi niz, je popustil.

Matteo Berrettini je do največjega uspeha v karieri prišel po izjemno razburljivi tekmi. Francoza Gaëla Monfilsa je premagal v podaljšani igri odločilnega niza in skoraj štirih urah boja. Italijan je dosegel največji uspeh v karieri, ki pa za teniške strokovnjake ni presenetljiv. Berrettini namreč slovi kot eden najboljših izvajalcev forehanda, odlično izvaja začetne udarce, čeprav je robusten, pa se zelo dobro tudi giblje. »Med dvobojem sem se vprašal, kaj pravzaprav pričakujem od tekme. Naj se zadovoljim s svojo prvo uvrstitvijo v četrtfinale turnirja velike četverice, ali dam vse od sebe in naredim korak naprej? Zdi se mi, da sem proti Monfilsu še malce dozorel. Gaël je izjemno neugoden tekmec, ki se nikoli ne preda. Ni bilo enostavno, ko sem zapravil številne zaključne žogice, a eno sem vendarle izkoristil,« je bil ponosen Matteo Berrettini, ki je postal četrti Italijan v odprti eri z uvrstitvijo v polfinale grand slama. Pred njim je to v New Yorku pred 42 leti uspelo Corradu Barazzuttiju.

»Berrettini je igralec, ki z velikimi koraki vstopa v svet najboljših. Čaka me nova težka preizkušnja,« pred sobotnim polfinalom ostaja skromen Nadal. V drugem moškem polfinalu se bosta pomerila Bolgar Grigor Dimitrov in Rus Danil Medvedjev, ki sta imela po četrtfinalnih zmagah dva dneva počitka. Favorita za zmago bosta Nadal in Medvedjev.

Zadnji ženski polfinalistki sta postali Belinda Benčić. Švicarka je ponovila svoj newyorški uspeh izpred petih let. Zmagoviti niz nadaljuje tudi kanadska najstnica Bianca Andreescu, ki je bila v treh nizih boljša od Belgijke Elise Mertens. »Pričakovala sem izenačen dvoboj, saj je Donna Vekić v izvrstni formi. Odločale so malenkosti. Imela sem tudi nekaj športne sreče,« se je veselila Belinda Benčić.