Današnja zmagovalka Althausova je bila najboljša že v včerajšnjih kvalifikacijah, čeprav rekord naprave ostaja v slovenskih rokah. Olimpijska podprvakinja iz Pyeongchanga je bila po prvi seriji druga, v finalu pa je ugnala vse tekmice. Drugo mesto je zasedla Japonka Sara Takanashi (250,7 točke), tretja je bila Klinčeva, ki je s tem ponovila uspeh s prve postojanke to zimo v Lillehammerju.

Za izjemen slovenski dan v Franciji sta poskrbeli še Nika Križnar (239,9) in Urša Bogataj (235,4) s petim oziroma šestim mestom, Špela Rogelj (220,4) pa je bila dvanajsta. Brez finala je ostala Jerneja Brecl na 35. mestu. Edina v slovenski reprezentanci, ki se prek kvalifikacij ni uvrstila na tekmo, je bila najbolj izkušena, Maja Vtič, ki se vrača po poškodbi.

Po odpadlem vikendu v nemškem Titisee-Neustadtu se sezona svetovnega pokala za dekleta nadaljuje v Franciji, ki je zadnja postojanka to zimo za dekleta. Tudi nedeljska tekma bo na sporedu ob 11. uri.