Izredno zapleten položaj v skupini C, v kateri so se za nastop v osmini finala potegovali Napoli, PSG in Liverpool, je napovedoval razburljiv večer v zadnjem krogu skupinskega dela lige prvakov. Na papirju najlažjo nalogo je imel od naštete trojice PSG, ki se je v Beogradu pomeril s Crveno zvezdo, vendar obenem lovil svojo prvo zmago po štirih neuspešnih evropskih gostovanjih (poraz in trije remiji).

Francoski prvaki, za katere bi predčasno slovo od tekmovanja pomenilo katastrofo, svojih navijačev niso dolgo pustili v negotovosti, saj so za prvi gol potrebovali le deset minut. Mrežo gostiteljev je zatresel Edison Cavani, ki je dosegel že jubilejni 50. zadetek v ligi prvakov in 29. za svoj klub v evropskih tekmovanjih. Urugvajec se je s soigralci pred zaključkom polčasa veselil še enkrat, potem ko je v 40. minuti po uspešnem preigravanju 12. gol v sezoni dosegel Neymar in povišal na 2:0.

V začetku drugega dela se je razmerje moči na igrišču obrnilo na glavo. Crvena zvezda je silovito napadla in bila za trud poplačana v 56. minuti, ko je izid znižal Marko Gobeljić. Za kaj več je Beograjčanom zmanjkalo moči. Pobuda je znova pripadla gostom, ki so prek Marqinhosa in Mbappeja zadeli še tretjič in četrtič, s tem pa postavili končni izid 4:1 ter osvojili prvo mesto v skupini.

Drugega, s tem pa tudi uvrstitve v osmino finala, se je razveselil Liverpool. Lanski finalist najmočnejšega klubskega evropskega tekmovanja je moral za napredovanje premagati Napoli z 1:0 ali zmagati z dvema ali več goli razlike. Na stadionu Anfield so navijači videli uresničitev prvega scenarija, za katerega je z golom v 34. minuti poskrbel Mohamed Salah. Za egiptovskega golgeterja je bil to že 34. zadetek za Liverpool v tem koledarskem letu, kar je celo najboljši dosežek katerega koli nogometaša rdečih po Robbieju Fowlerju, ki je bil leta 1996 za rdeče uspešen 37-krat.

Poleg Napolija se je od lige prvakov poslovil še en italijanski velikan, in sicer Inter. Milančani so se skupaj s Tottenhamom v skupini B potegovali za drugo mesto, a doma proti PSV le remizirali (1:1). Identičen izid so v Barceloni iztržili tudi Londončani, na koncu osvojili enako število točk kot črno-modri, a napredovali zaradi boljše gol razlike.