Če bo državi uspelo z EU doseči dogovor o nadzorovanem izstopu iz povezave, utegne biti gospodarska rast precej višja, možni pa bodo tudi višji izdatki države, je Hammond po poročanju tujih tiskovnih agencij dejal ob predstavitvi proračunskih načrtov v spodnjem domu parlamenta.

Velika Britanija je dolgo časa veljala za eno najhitreje rastočih razvitih držav na svetu. To se je spremenilo z referendumom o izstopu države iz EU poleti 2016, ki je vodil v oslabitev nacionalne valute funta in spodbudil inflacijo. Zaradi negotovosti glede načina izstopa so številna podjetja občutno zmanjšala investicije.

Vlada v Londonu je popravila tudi načrte glede proračunskega primanjkljaja. Tako naj bi primanjkljaj v tekočem fiskalnem letu 2018/19, ki se izteče marca, znašal le še 25,5 milijarde funtov (28,8 milijarde evrov), medtem ko je bil doslej načrtovan v višini 37,1 milijarde funtov. Za fiskalno leto 2019/20 je napoved primanjkljaja znižana s 33,9 na 31,8 milijarde funtov (35,9 milijarde evrov). Izraženo v deležu BDP je tako primanjkljaj v prihodnjem letu načrtovan pri 1,4 odstotka.

Velika Britanija namerava EU zapustiti 29. marca prihodnje leto. Za zdaj še ni znano, ali se bosta London in Bruselj uspela dogovoriti o nadaljevanju tesnih gospodarskih odnosov.