Trije levi so bili podjetnejši v prvem polčasu, čeprav so imeli Španci večjo posest žoge. Močno pomlajena zasedba Garetha Southgata ga je dobila s kar 3:0. Junak angleške vrste je bil Raheem Sterling, ki je dosegel svoja prva zadetka v zadnjih treh letih v dresu z reprezentančnim grbom. Najprej je bil uspešen v 16. in nato še v 38. minuti. Med strelce se je vpisal tudi Marcus Rashford v 30. minuti.

Po prihodu iz slačilnice so Španci stopili na zelenico s ciljem popraviti izgubljeno. V 59. minuti je bil z zadetkom nagrajen Francisco Alcacer, ki je trenutno tudi v klubu v izjemni strelski formi, Sergio Ramos pa je tik pred koncem, v sodnikovem dodatku, znižal na 2:3, a časa za preobrat je zmanjkalo.

Nogometni statistiki so prišli do podatka, da je Španija prvič na najvišji tekmovalni ravni na domačih tleh prejela tri zadetke. Sicer pa je Anglija prvič po letu 1987 premagala Španijo na gostovanjih.