Tretje gostovanje v letošnji sezoni v Rogaški Slatini, prva zmaga za Primorsko. Po porazih v rednem delu 2. lige ABA in državnega prvenstva je Koprčanom v 7. krogu lige za prvaka le uspelo slaviti pri Slatinčanih. Ti so v moštvu pogrešali kaznovana Mitjo Nikolića in Dragana Đuranovića, dan pred tekmo pa se je poškodoval še Marko Pajić.

Kljub oslabljeni zasedbi je Rogaška ob polčasu kar nekoliko presenetljivo vodila za štiri točke. Pri gostih sta bila razpoložena le Marijan Čakarun in Shawn King, ki sta skupaj dosegla 21 od 32 točk. A podobno kot v 6. krogu lige za prvaka v Tivoliju proti Olimpiji je Slatinčanom zaradi skrajšane rotacije v drugem polčasu začela pojenjati sapa, ob tem pa se je pri Primorski razigral še Mirko Mulalić in zmaga je na koncu odšla v Koper.

»Rogaška je bila v težavah, a vseeno jo je treba na gostovanju ugnati. To nam je po boljšem drugem polčasu naposled uspelo,« je po zmagi povedal trener Primorske Jurica Golemac. Damjan Novaković pa je dodal: »Glede na situacijo smo odigrali zelo dobro tekmo. V prvem polčasu smo kontrolirali potek tekme, nato so nam pošle moči. Do izraza pa sta prišli tudi širina in kakovost ekipe iz Kopra.«

Vodstvo v ligi za prvaka je z zmago proti Šentjurju prevzela Krka, saj je Olimpija klonila na gostovanju v Šenčurju. Novomeškemu košarkarju Marku Jošilu je uspela odlična predstava, saj je s 17 točkami, 15 skoki in 13 asistencami prišel do trojnega dvojčka.

Liga Nova KBM, za prvaka, 7. krog: Rogaška – Primorska 71:78 (19:18, 36:32, 53:58, Davis 19, Drobnjak 16; Čakarun 21, Mulalić 17), Šentjur – Krka 83:89 (16:18, 31:38, 59:63, Allen Jr 19, Bolčina 17; Jošilo 17 točk, 15 skokov in 13 asistenc), Šenčur – Olimpija 66:59 (11:18, 30:36, 52:50, Pavić 20, Rebec 11; McCarron 15, Badžim 13), že odigrano: Ilirija – Helios 66:83.

Liga Nova KBM, za obstanek, 7. krog, danes ob 19. uri: Podčetrtek – Celje, jutri ob 19. uri: Zlatorog – LTH Castings, sobota ob 19. uri: Sežana – Hopsi.