V ponovitvi lanskega finala sta v 6. krogu košarkarske lige za prvaka Olimpija in Rogaška poskrbeli za atraktiven obračun, kjer lepih potez ni manjkalo, zmagovalec pa je bil na koncu isti. Ljubljančani so v zadnji četrtini namreč stopili na plin in nasprotniku prizadejali tretji poraz v drugem delu državnega prvenstva.

Trener Rogaške Damjan Novaković v Tivoliju ni mogel računati na Mitjo Nikolića, ki je bil v 5. krogu proti Heliosu izključen in je dobil prepoved igranja na treh tekmah, kmalu pa je ostal tudi brez Dragana Đuranovića, ki je dve minuti pred koncem prve četrtine moral po dveh tehničnih napakah pod tuš. Slatinčani so ob skrajšani rotaciji sicer grozili gostiteljem, a so ti v zadnji četrtini stopili na plin in tako prišli do zmage. »Razen v uvodnih minutah smo se borili kot levi. Brez Đuranovića in Nikolića nismo imeli prave rotacije, da bi zdržali do konca,« je povedal Damjan Novaković.

Olimpija je po katastrofalni predstavi v 4. krogu proti Heliosu strnila vrste, trener Zoran Martić pa je očitno še pravočasno posegel po pravih ukrepih, saj so njegovi košarkarji proti Primorski in Rogaški pokazali povsem drugačen pristop, predvsem pa veliko željo po uspehu. Zanimivo je, da je zadnji zmagi zaradi pravila štirih tujcev v civilni opravi spremljal Roko Badžim, ki je v letošnji sezoni prikazoval odlične predstave. Prednost pred njim je dobil Issuf Sanon. »V prvi četrtini smo si sami zakomplicirali življenje. Serija trojk, tudi po naših napakah, je Rogaško vrnila v igro. V drugem polčasu smo odigrali veliko bolje v obrambi in zasluženo zmagali,« je ocenil Zoran Martič.

Krka je po osvojitvi 2. lige ABA na tekmi proti Iliriji pričakovala polno dvorano, na koncu pa se je kljub prostemu vstopu zbralo le 800 gledalcev. Novomeščani so se v drugem polčasu poigrali z Ljubljančani, ki so znova nastopili brez Žana Marka Šiška in Jasmina Hukića ter tokrat še Ljubomirja Mladenovskega. »Veseli me, da smo nadaljevali niz dobrih rezultatov. V drugem polčasu smo nekoliko bolj pritisnili v obrambi, naredili razliko in tekmo mirno pripeljali do konca,« je bil vesel trener Krke Simon Petrov, manj pa strateg Ilirije Saša Dončić: »Drugi polčas moramo čim hitreje pozabiti.«

Krka in Olimpija s po le enim porazom tako ostajata na vrhu lestvice lige za prvaka, za petami pa jim je z dvema Primorska, ki je danes odpravila Šentjur. Do uspeha je v 6. krogu prišel še Helios, ki je v Domžalah na kolena spravil pokalnega finalista Šenčur.

Liga Nova KBM, za prvaka, izidi 6. kroga: Primorska – Šentjur 74:67 (19:11, 34:30, 52:46, Čakarun 20, Rebec 15; Popadić in Pešić po 13), Krka – Ilirija 100:74 (24:24, 45:43, 76:55, Zagorac 17, Osolnik 13; Vončina 16, Čučović 15), Olimpija – Rogaška 88:81 (27:20, 46:47, 66:62, McCarron 19, Oliver 13; Davis 20, Fon 16), Helios – Šenčur 87:84 (22:14, 51:36, 67:59, Pelko 22, Mahkovic 14; Murić 22, Pavić in Rebec po 15).

Liga Nova KBM, za obstanek, izidi 6. kroga: LTH Castings – Podčetrtek 66:80 (14:8, 34:36, 56:56, Kralj 19; Štruc 19), Sežana – Zlatorog 95:97 (29:22, 56:50, 78:77, Grum 29; Durnik in Popović po 19), že odigrano: Hopsi – Celje 81:54 (21:13, 41:29, 66:45).