Rokometaši Šmartnega pri Litiji so pripravili veliko presenečenje, ko so v svoji dvorani odpravili favorizirane Mariborčane, kljub novima dvema točkama pa so še vedno na zadnjem mestu. Po izenačenju na 33:33 je zmagoviti gol v 59. minuti dosegel Andraž Justin. »Pričakoval sem težko tekmo. Začeli smo pod pričakovanji in naredili preveč napak v napadu. V drugem polčasu smo se zbrali in upoštevali navodila trenerja. V zaključku tekme smo odigrali dobro in uspelo nam je preobrniti rezultat v našo korist. Ta zmaga je lepa popotnica za nadaljevanje prvenstva,« je dejal junak tekme Andraž Justin.

Koprčani so bili prav tako uspešni pred domačimi navijači, za tri gole so bili boljši od Ormoža. Dani Zugan, igralec Kopra, je povedal: »Prvi polčas smo odigrali slabo, še posebno v obrambi, saj smo dobili kar 20 golov. V drugem delu smo pokazali zobe. Trener nas je spodbudil, zato smo strnili vrste in pokazali, da če hočemo, smo lahko boljša ekipa.«

Izidi 14. kroga: LL Grosist Slovan – Dobova 28:23 (16:16), Herz Šmartno – Maribor Branik 34:33 (16:20), Koper 2013 – Jeruzalem Ormož 34:31 (15:20), Trimo Trebnje – Krka 29:29 (12:16), Riko Ribnica – Urbanscape Loka 27:26 (11:14).