V dvorani Tabor so si Ribničani (Vujačić 7, Koprivc 5) že pred koncem prvega polčasa priigrali sedem golov prednosti (16:9), ki jo Mariborčani (Štumpfl 9, Jerenec 5). Po rekordnem vodstvu s 26:17 so gostje malce popustili, Štajerci pa so z delnim izidom 7:2 vsaj malce omilili poraz. »Tudi tokrat se je pokazalo, da nam igra na postavljeno obrambo ne leži. Tako smo večino golov v drugem polčasu zabili iz protinapadov. V našo ekipo je prišlo veliko novih igralcev, nekaj jih ima težave s poškodbami in zdravjem, ti dve stvari pa precej vplivata na prevelika nihanja v naši igri,« je ocenil najboljši strelec tekme Filip Jerenec.

Vodilna Ribnica je prednost pred drugouvrščenimi Koprčani, ki so le remizirali v Škofji Loki, povečala na dve točki. V dvorani Poden je bilo kljub nizkemu končnemu izidu 20:20 kar 14 izenačenj, Primorci (Krečič, Matijaševič in Bratkovič po 3) pod vodstvom selektorja Veselina Vujovića, ki je bil sredi drugega polčasa izključen (dobil je rdeči in modri karton), so na kazenski klopi presedeli kar 22 minut, Gorenjci pa le štiri. Po zadnjem vodstvu Loke (Šibanc 7, Kavčič 4) z 20:19 je izenačujoči gol za Koper v 59. minuti dosegel Žiga Smolnik. Domači trener Robert Beguš je bil z remijem zadovoljen: »To je bil pravi derbi, na takih tekmah mladi dozorevajo in dobivajo pomembne izkušnje. Izid 20:20 kaže na čvrsto in vrhunsko obrambo. V napadu smo zgrešili preveč 'zicerjev', zato smo ostali brez zmage.«

Izidi 13. kroga: Maribor – Ribnica 24:28 (10:16), Loka – Koper 20:20 (9:10), Krka – Šmartno 35:25 (17:12), Dobova – Trebnje 23:26 (12:14), Ormož – Slovan 23:20 (8:11).