Do tega kroga neporaženi in vodilni Koprčani pod vodstvom selektorja Veselina Vujovića so doživeli prvi poraz. Čeprav so si v prvem polčasu priigrali štiri gole prednosti (10:6), Ribničani pa v drugem (24:20), je derbi odločila dramatična končnica. Domači igralec Grega Krečič je v predzadnji minuti zadel za izenačenje na 30:30, Ribničani pa so tri sekunde pred koncem izsilili sedemmetrovko, iz katere je Janez Skušek zadel za pomembno zmago.

Junak tekme Janez Skušek je uspešno izvedel vseh pet sedemmetrovk: »S koprskim vratarjem Juretom Vranom sva bila dve leti soigralca, zato se dobro poznava, a tokrat sem bil jaz uspešnejši. Naša zmaga je zaslužena, a tudi remi ne bi bil nepošten.« Koprski igralec Tilen Sokolič je dejal: »V vsakem polčasu imamo po dvajset minut dobre igre, ostalo pa krizne minute. Ko bomo sestavili 60 minut prave igre, bomo začeli zmagovati.«

Izidi 6. kroga: Koper – Ribnica 30:31 (13:14), Ormož – Dobova 32:31 (15:14), Šmartno – Loka 30:29 (12:16), Slovan – Krka 24:30 (12:18), Trebnje – Maribor 28:22 (12:15).