V tej sezoni jih je na petnajstih tekmah zabil že osem, do izenačitve lanskega dosežka na 76 dvobojih mu manjkajo le še štirje goli. Kopitar je trenutno na visokem sedmem mestu v kategoriji najučinkovitejših hokejistov lige, glede na njegov prispevek na ledeni ploskvi pa je najzaslužnejši za suverene predstave kraljev, ki pospešeno bežijo tekmecem v pacifiški skupini.

Los Angeles je na začetku tedna doživel grenak poraz proti lanskemu finalistu NHL Nashvillu, ki je prekinil niz štirih zaporednih zmag kraljev na domačem ledu. Gostje so sicer vodili že s 3:0, a je Los Angeles tudi po zaslugi dveh Kopitarjevih podaj uspel izsiliti podaljšek. Ko je kazalo, da bodo zmagovalca odločili kazenski streli, je Nashville dvajset sekund pred zadnjo sireno odpeljal zmagoviti protinapad. Več sreče so imeli kralji na sosedskem derbiju v Anaheimu, ki so ga v podaljšku dobili s 4:3. Slovenski as je prispeval gol in podajo, si je pa njegovo moštvo znova priigralo visok zaostanek (1:3) in v podaljšku zrežiralo zasuk. Kalifornijskim navijačem je zastal dih, ko je Kopitar v zadnji tretjini po eni od akcij pristal na glavi. Iz preventivnih razlogov je zapustil igrišče, a se je vrnil v igro še pred koncem obračuna.