Po podatkih Prometno-informacijskega centra za državne ceste so na mejnem prehodu Obrežje avtobusi za izstop iz Slovenije okoli poldneva čakali dve uri, osebna vozila pa eno uro.

Za vstop v državo pa so avtobusi in osebna vozila na Obrežju čakali eno uro. Prav toliko so vsa vozila čakala za izstop iz Slovenije na mejnem prehodu Starod. Čakalna doba za vstop v Slovenijo je na tem mejnem prehodu bila opoldne pol ure.

Prav tako so okoli polurne čakalne dobe na mejnih prehodih Gruškovje, Jelšane, Sečovlje in Dragonja, še navaja prometno-informacijski center.

Stanje na meji je nesprejemljivo

Slovenija in Hrvaška bosta Evropski komisiji predlagali ustrezne spremembe nadzora na zunanjih schengenskih mejah, saj je stanje na meji med Hrvaško in Slovenijo nesprejemljivo, je danes izjavil slovenski premier Miro Cerar.

Začasno omilili sistematični nadzor na zunanjih mejah EU

Evropski komisar za migracije, notranje zadeve in državljane Dimitris Avramapoulos je včeraj začasno omilil sistematični nadzor zunanjih meja Evropske unije na hrvaški meji s Slovenijo in Madžarsko.

Premier Miro Cerar je na twitterju zapisal, da sta se s hrvaškim kolegom Andrejem Plenkovićem o zadevi pogovarjala po telefonu in se strinjala, da je stanje na mejah nevzdržno.

Načelnik hrvaške policijske uprave za mejo Zoran Ničeno je v soboto zvečer za hrvaško televizijo (HTV) potrdil, da so se vrnili na »stari režim«, kar pomeni ciljno usmerjeno preverjanje potnikov namesto v petek uveljavljenega sistematičnega nadzora vseh. Slovenski policisti so že v petek zvečer nehali preverjati vse potnike, preverjali so le še potnike tretjih držav, potnike iz držav EU pa le občasno.

Zaradi sistematičnega nadzora vseh, ki prestopajo mejo, so potniki na meji s Hrvaško za prestop meje čakali tudi po več ur, ponekod pa so bile kolone dolge celo 12 kilometrov. K temu je sicer pripomogel tudi okrepljen promet iz Avstrije, Nemčije in Švice zaradi prihajajočih velikonočnih praznikov.