Po božičnih praznikih se je ženski svetovni pokal v alpskem smučanju nadaljeval z ženskim veleslalomom v avstrijskem Semmeringu, ki je tekme najvišje ravni nazadnje gostil leta 2012. V prvi vožnji je Ana Drev s štartno številko dve zasedla sedmo mesto, za vodilno Mikaelo Shiffrin je zaostala slabo sekundo. V finalno vožnjo sta se uvrstili tudi Ilka Štuhec (23.) in Tina Robnik (25.). Katarina Lavtar (31.) je le za pet stotink sekund zgrešila uvrstitev v finalno vožnjo.

V drugi vožnji se je v Semmeringu pooblačilo, v zgornjem delu proge je začelo rahlo snežiti. V slabši vidljivosti se na tehnično zahtevni progi v drugo Štuhčeva in Robnikova nista znašli in nekoliko pokvarili svoji uvrstitvi. Veseli predvsem spodbuden prvi letošnji nastop Ilke Štuhec na veleslalomu, ki bi lahko postal njena tretja disciplina v svetovnem pokalu, kjer bi se trenutno najboljša slovenska smučarka redno uvrščala med dobitnice točk.

V boju za najvišja mesta ni bilo Avstrijk, ki so v letošnji sezoni povsem razglašene, najboljša na koncu je bila Stephanie Brunner (10.). Ana Drev je v drugi vožnji že v zgornjem delu izgubila pol sekunde, nato pa ujela ritem in do cilja smučala agresivno, kar je bilo na koncu dovolj za šesto mesto. Prepričljivo najboljša je bila Mikaela Shiffrin, ki je zmagala s skoraj osmimi desetinkami prednosti pred Francozinjo Tesso Worley. Na stopničke se je uvrstila še italijanska veteranka Manuela Moelgg.

Drugo vožnjo je zaznamoval grd padec Švedinje Marie Pietilae - Holmner, ob trku z vratci ji je obrnilo koleno, poškodba pa ni delovala nedolžno. Jutri bo v Semmeringu še en veleslalom.