1. odstavek (obstoječi): Najmanj deset poslancev lahko sproži v državnem zboru interpelacijo o delu vlade ali posameznega ministra; 2. odstavek (dopolnjeni): Interpelacija iz prvega odstavka mora biti podprta z veljavnimi podpisi najmanj 40.000 volilk in volilcev;

3. odstavek (obstoječi): Če po razpravi o interpelaciji večina vseh poslancev izreče nezaupnico vladi ali posameznemu ministru, državni zbor vlado ali ministre razreši.

Vsak poslanec bo presneto razmislil, če se bo utrujal z zbiranjem 40.000 podpisov ali s tem finančno in tudi sicer obremenjeval politično stranko, ki ji pripada. Tako bomo državljanke in državljani RS z volilno pravico končno dosegli troje:

1. Za vedno bomo na osnovi neživljenjskega ustavnega besedila člena 118 ustave RS preprečili vsakokratno, po zaporedju in trajanju nepredvidljivo medsebojno pre- in nadigravanje zakonodajnega telesa, kar ima za posledico dolgoročno paraliziranje – ne samo te, marveč – vsake vlade RS. Le tako bo vsakokratna vlada RS končno lahko delala in tudi pravočasno storila tisto, kar ji je v ustavi RS zapisano kot njena obvezna pristojnost oz. naloga, kar je obljubljala v svojem predvolilnem programu, kar je predložila kot svoj vladni program, kakor je prisegla ob svojem imenovanju in kar je podpisala v koalicijskem sporazumu.

2. S tako ustavno dopolnitvijo bo vladi zastavljeno vprašanje neposredne zaupnice tudi s strani volilk in volilcev, ki sicer nimamo nobenega vpliva na njeno imenovanje.

3. Državljanke in državljani ne bomo več zgolj statisti, brez slehernega političnega vpliva, ki nas (iz)voljena oblast za čas štirih let ali manj (če so volitve predčasne) odpusti in vpokliče zgolj na volilno nedeljo.

Ida Čuden Rebula, Sežana