Gospod Zakrajšek je, opogumljen z vašo spodbudo v Karlovici, začel urejati tudi stvari, ki so v Evropi urejene in nespremenljive, le v Sloveniji ste politiki ugotovili, da se da ljudi najlaže spreti pri najbolj jasnih stvareh. Župan Zakrajšek je namreč prepovedal postavitev spominskega obeležja na občinskem objektu bivše šole v Krvavi Peči, kjer je že obeležje v spomin na boje z italijanskim okupatorjem v zadnji italijanski ofenzivi leta 1943. Obeležje bi dobil zavezniški vojak in partizanski borec John Denvir iz Nove Zelandije, ki se je kot prostovoljec prišel borit v Evropo proti fašizmu in nacizmu, bil zajet s strani Nemcev v Grčiji leta 1941 ter poslan v nemško zbirno taborišče v Mariboru, od tam pa je v drugem poskusu (prvič je bil ujet pri Zagrebu in bil vrnjen v Maribor) pobegnil in se s pomočjo železničarjev prebil v partizane. V Šercerjevi brigadi je bil najprej mitraljezec, izkazal velik pogum in tovarištvo, postal zato najprej namestnik komandanta II. bataljona in na koncu njegov komandant. Drugega septembra 1943 je bil v bitki v Krvavi Peči težko ranjen, kar je pomenilo zanj konec aktivnega bojevanja proti silam osi. Več o njegovi impresivni življenjski poti lahko preberete v knjigi Partizan John Denvir, ki jo je že leta 1945 napisal novozelandski novinar James Caffin. Morate priznati, da ni nobenega pametnega razloga, da se nasprotuje postavitvi nedolžnega spominskega znamenja.

In zdaj sva spet pri vas, spoštovani predsednik Republike Slovenije: kako boste razložili vašim visokim evropskim sogovornikom, da podpirate nekoga, ki ne priznava uradne zgodovine, ne priznava zavezniškega deleža v zmagi nad fašizmom in nacizmom? Kako lahko razložite sami sebi, da podpirate nekoga, ki lahko ogrozi vašo evropsko politično kariero, da podpirate nekoga, ki vam uničuje vašo politiko dialoga?

Pravzaprav ste v brezizhodni situaciji in vas bom zaradi tega s tem pismom tudi nehal »nadlegovati«, še vedno pa velja moja ponudba, da se z vami srečam in vam pomagam odstraniti plašnice, zaradi katerih ne vidite celote.

Srečko Knafelc, Krvava Peč