Potem ko je dolgo časa najbolje kazalo Ivančni Gorici, ki je z granitno obrambo navduševala, so nogometaši trenerja Safeta Hadžića v zadnjih krogih precej popustili. Začelo se je v 16. krogu, ko so bili pred domačimi navijači z 1:0 boljši igralci Lesc. V 19. krogu je Ivančna Gorica proti Jesenicam na domači zelenici zgolj remizirala z 0:0, že v naslednjem pa je sledil poraz na gostovanju pri Bledu z 2:3. Zadnji velik spodrsljaj so si Hadžićevi varovanci privoščili minuli konec tedna, ko je bilo s kar 4:1 boljše Zagorje, ki je s tekmo manj trenutno na četrtem mestu. Gostitelji so vajeti igre prepustili Ivančni Gorici, vendar so bili zato smrtonosni iz protinapadov. V prvem polčasu sta za vodstvo z 2:0 zadela Nik Vodeb in Ivica Perić. Na začetku drugih 45 minut je kazalo na preobrat gostov, ki so prek Andrije Novosela znižali zaostanek. Toda več od tega Ivančna Gorica, tudi zavoljo napak v obrambi, ni zmogla. Ivica Perić je v 62. minuti zadel še v drugo, končni izid 4:1 pa je v zadnji minuti tekme postavil Jaka Prašnikar.

Ponujeno je izkoristila Ilirija, ki je s 3:0 odpravila Komendo. Zadeli so Žiga Anželj, Matic Povh in Žiga Urtelj. Ljubljančani imajo tako v samem zaključku prvenstva vse v svojih rokah. V zadnjih dveh krogih gostijo Zagorje in gostujejo pri Jesenicah, v zaostali tekmi pa jih, kot že omenjeno, čaka še gostovanje pri Savi Kranj. gte