Ko so nogometaši Olimpije skupaj s tisoč navijači iz Ljubljane razposajeno proslavljali težko izbojevano zmago v Areni Petrol, so izvedeli še za veselejšo novico, da je Rudar v 96. minuti tekme v Ljudskem vrtu zabil tretji gol za zmago s 3:2 proti Mariboru. »Kar smo mi v soboto podarili Mariboru, smo zdaj dobili nazaj. V nogometu enkrat tekmecu nekaj podariš, drugič pa dobiš nazaj,« je dramatičen razplet dvoboja za prvaka komentiral presrečen trener Olimpije Rodolfo Vanoli. Med tekmo je imel pravo besedno vojno s tekmecem na celjski klopi Robertom Pevnikom, a na koncu se mu je opravičil in sta zakopala bojni sekiri. Na klopi Olimpije so imeli vseskozi informacije, kaj se dogaja v Ljudskem vrtu, a Vanoli je preslišal gibanje izida 1:0, 1:1, 2:1 in 2:2, ker je bil povsem osredotočen na dogodke na igrišču, saj ga je zanimala le zmaga Olimpije.

Priznal je, da so ga kritike po derbiju hudo prizadele, zato se je zavil v molk, kar je ukazal tudi igralcem, in vso energijo usmeril v pripravo ekipe, ki je tekmo začela sanjsko. Po 20 minutah je vodila z 2:0, a ugodno prednost hitro zapravila. Tako kot je vratar Vidmar z zamujanjem ob izletu iz gola podaril gol Celju za znižanje izida na 1:2, je napako naredil tudi domači vratar Kotnik na začetku drugega polčasa, ko mu je strel Kronavetra spolzel v mrežo in ob vodstvu gostov s 3:1 je bila tekma odločena. Zmaga Olimpije je še toliko več vredna, saj je zaradi poškodbe mišice, s katero je imel težave že pred tekmo, že po četrt ure ostala brez stebra obrambe Mitrovića. Zelo dobro ga je zamenjal Delamea Mlinar, ki je bil precej manj preplašen kot v prvem delu Zarifović in Kelhar, ki je imel pravo razprodajo žog v noge celjskih igralcev.

Vanoli je resetiral Elekeja

V igri Olimpije se je z borbenostjo in prvim golom odlikoval Bajrić v vlogi levega bočnega branilca, medtem ko je Blessing Eleke dodal dve lepi asistenci. Pod Vanolijem je 20-letni Nigerijec doživel pravo prebujenje in začel opravičevati vložek 800.000 evrov odškodnine, kolikor je Olimpija plačala Gorici. »Ko sem stopil v slačilnico Olimpije, sem resetiral vse zadeve. Odločil sem, da igrajo tisti, ki imajo individualno kakovost in veliko srce. Takšnih je toliko, da vseh ne morem naenkrat poslati na igrišče,« je razlagal Vanoli, ki se je po tekmi zahvaljeval vsem po vrsti: Celjanom za junaški boj, v katerem tekmecu niso ničesar podarili, predsedniku Mandariću (po tekmi mu je prvi čestitko poslal jeseni odpuščeni trener Marijan Pušnik), igralcem za junaški boj in navijačem za podporo.

Kako se igra tekme za šampionsko krono, je vsem igralcem Olimpije, najbolj pa mlademu in neodgovornemu Zajcu, pokazal Miroslav Radović. Dvaintridesetletni Srb je začel akcijo za prvi gol Bajrića in pred drugim Zajca zadel vratnico, predvsem pa je bil pravi maratonec, ki se je vračal v obrambo in popravljal napake soigralcev, ki so se jim na trenutke zatresle noge ali pa jim je zmanjkalo sape in hitrosti.

»Z našo zmago v Celju in s porazom Maribora proti Rudarju je zadoščeno pravici. Nepravičen poraz z Mariborom v Stožicah se nam je vrnil z zmago v Celju. Po porazu na derbiju smo bili psihično povsem strti, zato sem ponosen na soigralce, da smo se uspeli dvigniti. Od prve do zadnje minute smo imeli tekmo popolnoma pod nadzorom in zasluženo zmagali. Iz sebe sem iztisnil zadnje atome moči, saj je v meni velika želja, da se zapišem v zgodovino kot igralec ekipe, ki je po 21 letih naslov prvaka vrnila v Ljubljano. V soboto moramo postaviti le še piko na i, nato pa bo čas za veselje,« je kar žarel Miroslav Radović, pri katerem se je iz zadnje vrste tribune videlo, da je igralec z največ tehničnega znanja in nogometne inteligence na zelenici.

»Ko sem videl, da se mlajšim igralcem tresejo noge, smo starejši prevzeli največje breme odgovornosti. Posebne čestitke Rudarju za zmago in pošteno igro v Ljudskem vrtu,« je dodal Radović, medtem ko je kapetan Darijan Matić v Velenje že pošiljal čestitke za veliko zmago, s katero so poskrbeli za predčasen razplet prvenstva.

Pevnik: Izpadli smo naivni

Celjani so se jezili, da Olimpija ni prekinila igre pred prvim golom, čeprav je Travner obležal okrvavljen. »Radović bi moral žogo poslati z igrišča. To je antipropaganda nogometa. V prvih 20 minutah smo bili tudi malce naivni. Zbudili smo se šele po dveh prejetih gol. Po znižanju izida smo začeli igrati nogomet in od 25. minute do odmora smo prevladovali na igrišču. Olimpija je imela individualne akcije, kar je logično, saj imajo kakovost, navsezadnje je prva na lestvici. V drugi polčas smo vstopili slabo, po zaostanku z 1:3 pa je bilo težko iztržiti kaj več. Ponosen sem na svoje fante, ker so pokazali karakter in se borili do konca. Hvala za podporo s tribun. Čestitke Olimpiji za zmago, želim ji srečo do konca prvenstva,« je povedal trener Celja Robert Pevnik.