Nato je bil v Dnevniku 21. aprila objavljen še prispevek novinarke Anite Vošnjak z naslovom Parkinsonovi bolniki predolgo čakajo na pregled, v katerem sta ga. Cvetka Likar, predsednica društva Trepetlika, in doc. dr. Maja Trošt, vodja centra za ekstrapiramidne bolezni kliničnega oddelka za bolezni živčevja na Nevrološki kliniki UKC Ljubljana, še podrobneje opisali problem nesprejemljivih čakalnih dob.

Na mojo objavo 19. aprila so se odzvali in mi pisali naslednji. Ministrstvo za zdravje – direktorat za zdravstveno ekonomiko, generalna direktorica mag. Irena Kirar Fazarinc (že 20. aprila). Nato je odgovoril tudi Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, direktorica področja I – področje zdravstvene analitike in ekonomike, ga. Sladjana Jelisavčić (21. aprila). In še zastopnica pacientovih pravic ga. Mojca Mahkota (26. aprila). Upošteval sem odgovor ministrstva za zdravje in zastopnice pacientovih pravic ter pridobil napotnico za kontrolni pregled – hitro, ki sem jo osebno predal v ambulanti klinike ter čakam zdaj na morebitni novi zgodnejši termin kontrole.

V TV Tedniku 10. maja je bilo na to temo nakazano, da naj bi bil glavni vzrok nedopustnih čakalnih dob predvsem varčevanje oziroma Zujf. Drugačnega mnenja pa je moja zavarovalnica, to je ZZZS. Njihov odgovor je zame sicer najmanj uporaben, čeprav plačujem za njihovo skrb in nadzor nad mojo zdravstveno oskrbo v zdravstvenem sistemu in bi pričakoval konkreten odgovor za moj primer. Sprašujem poslance in odbor za zdravstvo, predsednik je poslanec Tomaž Gantar (Desus), kakšno je vaše mnenje o tem. Ali so takšne čakalne dobe za bolnike s parkinsonovo boleznijo res še naprej dopustne? Kaj je pravi vzrok za to? Kaj in kdaj bo rešitev za strokovno opredeljene krajše čakalne dobe? Mnoge bolnike zelo zanima vaše mnenje.

Franc Mihič, Ribnica