»Seveda je grenak priokus, čeprav smo remizirali z velesilo. Na naših obrazih se vidi, da smo razočarani, remija se nismo evforično veselili, saj točke nismo dobili, ampak izgubili. Škoda. A tekmo moramo takoj pozabiti in se pripraviti na tekmo z Nemci, ki bo odločala o vsem. Končno smo prekinili črno serijo porazov proti Španiji, zdaj moramo podobno storiti še proti Nemčiji. Čas je, da začnejo padati tudi velesile,« je bil delno razočaran Luka Žvižej, ki ni zgrešil niti enega strela (6:6), odlično pa je igral tudi v obrambi. Pohvalil je navijače, o prvem mestu na večni lestvici strelcev Slovenije pa je dodal: »Lepo je, ampak tukaj smo predvsem zaradi zbiranja točk na tekmah, ne pa za za popravljanje osebne statistike.«

Rokometna kariera Veselina Vujovića je povezana tudi s Španijo, v kateri je bil igralec Barcelone in Granollersa ter trener Ciudada Reala. Ko je sinoči stopil pred novinarje, je imel malce solzne oči. »Težko mi je. Sreča je dejavnik, ki je vedno prisoten v športu. A mi je nismo imeli. Poleg tega smo bili dve minuti in pol pred koncem oškodovani s strani sodnikov, ki sta naredila veliko napako, ko sta žogo po Skokovi obrambi vrnila Špancem. Tudi Bombačev zadnji strel ni bil dober, saj so Španci takoj šli v protinapad,« je ocenil Veselin Vujović (njegov selektorski kolega Manolo Cadenas je bil zelo zadovoljen s točko) in nadaljeval: »Pokazali smo, da lahko igramo najmanj enakovredno tudi z reprezentanco, ki je eden glavnih kandidatov za naslov prvaka Evrope.«

Slovenija je bila včeraj kaznovana s 500 evri, ker vsi igralci proti Švedski niso nosili nogavic enake barve, v zadnji minuti proti Španiji pa je po prekršku Vid Kavtičnik dobil neposredni rdeči karton. »Evropska zveza EHF je čudna organizacija, ki se bolj ukvarja s tem, kakšne barve nogavice nosijo igralci, kot pa da bi nam zagotovila dobre pogoje za igranje,« je bil kritičen Vujović. Bolj ga skrbi, ali bo disciplinska komisija Kavtičnika zaradi rdečega kartona v zadnji minuti kaznovala z eno tekmo prepovedi igranja: »Vseeno upam, da se bo razpletlo tako kot z Maquedo. A v tem rokometnem cirkusu je vse mogoče.« dek