S popotnico treh zaporednih porazov so hokejisti Olimpije dopotovali v Innsbruck, kjer so se v preteklih sezonah večkrat opekli in zapravljali pomembne točke. V tej zimi je slika obrnjena. Ljubljanski kolektiv je na četrti medsebojni tekmi slavil še tretjič. Po napeti končnici je bilo 5:4, Olimpija pa se je z novim parom točk približala Tirolcem na tri točke zaostanka.

To je bila zanimiva tekma za gledalce, ki so videli devet zadetkov. Olimpija je večino časa vodila, v drugi tretjini je ušla kar na tri zadetke prednosti, vendar se je Innsbruck z vztrajno igro počasi vračal. Šest minut pred koncem so Avstrijci že skorajda ujeli tekmeca, ko so znižali na 4:5. Sledilo je nekaj vročih minut, v katerih je Bishop zgrešil kazenski strel. Gostitelji so poskusili še brez vratarja, vendar jim je na koncu zmanjkalo časa.

Olimpija bo do konca rednega dela odigrala tri domače tekme (Znojmo, Linz, Salzburg) in eno v gosteh (Dornbirn). V klubu načrtujejo dve tekmi na Trgu republike.

EBEL, 40. krog: Innsbruck – Olimpija 4:5 (1:2, 1:2, 2:1, gledalcev 1500; 0:1 Pešut 2, 1:1 Beech 8, 1:2 Bishop 16, 1:3 Ropret 30, 1:4 Pešut 35, 2:4 Vanballegooie 36/PP2, 3:4 Höller 45, 3:5 Bishop 52, 4:5 Höller 54), Beljak – KAC 5:3, Znojmo – Dunaj 3:2 po kazenskih strelih, Dornbirn – Bolzano 6:4, Linz – Alba 1:3, Salzburg – Gradec 5:4 v podaljšku, vrstni red: Salzburg 60, Linz 55, Dunaj 50, Beljak 49, Znojmo 46, Alba 43, Bolzano 42, Gradec 39, KAC in Dornbirn po 36, Innsbruck 33, Olimpija 30. Pari prihodnjega kroga, petek ob 19.15: Olimpija – Znojmo, Beljak – Linz, Gradec – Dornbirn, Alba – KAC, Dunaj – Innsbruck, Bolzano – Salzburg. mag