Bruseljski birokrati pred slovensko ustavno sodišče

Dokumenti iz spisa na ustavnem sodišču razkrivajo, da država pri sanaciji domačega bančnega sistema ni imela veliko manevrskega prostora, uradniki iz Bruslja pa se tega niti niso trudili skrivati.

Dodatni zdravniki bodo v pomoč

V osnovnem zdravstvu bo lahko v kratkem začelo delati 70 dodatnih zdravnikov, ki pa še niso specialisti. Stroka pričakuje, da se bosta dostopnost in varnost oskrbe za bolnike v manjših krajih s tem precej povečali.

Šum v komunikaciji

Prebivalci krajev, kjer bodo stali stolpi železniškega radijskega omrežja, so za gradnjo slednjih večinoma izvedeli šele, ko so pred njihovimi vrati že začeli kopati. Država se izmika, češ da gre za vzdrževalna dela in da zanje ni potrebovala soglasij krajanov in javne razgrnitve projekta.

HSE zaradi TEŠ 6 prvič pridržek revizorjev

Letnemu poročilu Holdinga Slovenske elektrarne (HSE) so revizorji prvič v zgodovini dali mnenje s pridržkom. Gre za prvo “zunanjo” potrditev, da bi lahko projekt TEŠ6 spravil v resne težave vso skupino.

Večna gradbišča v parke in vrtičke?

Z oglasi polepljene gradbene ograje v prestolnici ločujejo dobršen del zemljišč, na katerih se že leta ne zgodi – nič. Zgodba vrtičkarjev Onkraj gradbišča, ki so dokazali, kako je mogoče začasno osmisliti takšno površino, pa prav tako še ni dobila nadaljevanja.

Kupca cerkve v Košakih bi farani požrli

Krajani Košakov so z lastnim denarjem zagnali gradnjo novega sakralnega objekta, ki pa nikoli ni dočakal dograditve, temveč je pristal na sodni dražbi. Na njihovo srečo ga noče nihče kupiti.