* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 2000, sodniki: Boltauzer, Petek (oba Maribor), Majkič (Hrastnik).

* Krka: Lapornik 1 (1:4), Rojc 6, Bečirović 7 (1:2), Murić 18 (3:3), Pavić 10, Booker 11 (2:2), Hukić 12, Buljan 10 (1:3), Klobučar 7 (7:8).

* Union Olimpija: Rupnik 7 (1:2), Joksimovič 6, Brodnik 10, Salin 5 (3:4), Murić 1 (1:2), Omić 12 (0:1), Drobnjak 11 (2:2), Stepheson 6 (4:6).

* Prosti meti: Krka 15:22, Union Olimpija 11:17.

* Met za tri točke: Krka 7:16 (Booker 3, Hukić 2, Buljan, Murić), Union Olimpija 7:22 (Joksimovič 2, Brodnik 2, Rupnik 2, Drobnjak).

* Osebne napake: Krka 20, Union Olimpija 24.

* Pet osebnih: /.

Košarkarje Krke le še ena zmaga loči od novega naslova državnega prvaka. V tretji tekmi finala lige Telemach so premagali Union Olimpijo in povedli z 2:1 v zmagah.

Novomeščani si lahko peti zaporedni naslov in sedmega v zgodovini kluba priigrajo že v četrtek, ko je ob 20. uri v Stožicah na sporedu četrta tekma. Z novo zvezdico bi Krka hkrati prvič doslej prišla do dvojne krone po zmagoslavju februarja v pokalu Spar. Zanimivo, da je Krka tri od zadnjih štirih naslovov osvojila v Ljubljani.

Za razliko od prejšnjih dveh finalnih tekem, ki jih je Krka večji del nadzorovala, nato pa v zadnjih desetih minutah zašla v težave, se tokrat gostitelji niso pustili presenetiti. Do konca so dominirali v vseh prvinah igre in zasluženo naredili velik korak h končnemu slavju.

Delo je domačim brez dvoma olajšala poškodba prvega igralca Uniona Olimpije na prvih dveh tekmah Dina Murića. Ta je v 11. minuti tekme ob prodoru Luke Lapornika dobil močan udarec v predel trebuha in do konca srečanja ni bil več sposoben za igro.

Ob poškodbi je bil izid v tokrat polni dvorani Leona Štuklja relativno tesen (18:14), nato pa je Krka zagospodarila na igrišču in že v prvem polčasu prišla do visoke prednosti (42:24). V nadaljevanju so bili Ljubljančani brez Dina Murića povsem brez moči, tako da je Krka zlahka ubranila visoko prednost in na koncu slavila s 24 točkami razlike.