Število opravljenih delovnih ur je v zadnjem četrtletju glede na enako obdobje leta 2012 najbolj upadlo pri poslovanju z nepremičninami, in sicer kar za 8,5 odstotka. Temu so sledile kulturne, razvedrilne in rekreacijske dejavnosti, ki so upadle za 3,9 odstotka, ter druge dejavnosti, ki so upadle za 3,6 odstotka.

Po drugi strani se je število opravljenih delovnih ur najbolj povečalo v strokovnih, znanstvenih in tehničnih dejavnostih, in sicer za štiri odstotke, ter v informacijskih in komunikacijskih dejavnostih, kjer je bilo povečanje 2,8-odstotno.

Zaposleni so po podatkih Sursa v zadnjem četrtletju lani opravili povprečno 131 delovnih ur na mesec oziroma dve uri več kot v enakem obdobju leto pred tem. Od oktobra do decembra so bili najbolj obremenjeni zaposleni v gradbeni dejavnosti, ki so opravili povprečno po 139 ur na mesec.

Med bolj obremenjenimi so bili še zaposleni v prometu in skladiščenju, ki so povprečno opravili po 137 delovnih ur na mesec, najmanj obremenjeni glede na povprečno število opravljenih delovnih ur na mesec pa so bili zaposleni v drugih dejavnosti (123 ur) in drugih raznovrstnih poslovnih dejavnostih (124 ur), so sporočili iz Sursa.