"Pogajanja so se končala, koliko pa so bila uspešna za konkurenčnost slovenskega gospodarstva, je druga stvar," je za STA povedal Antauer. Z danes sprejetimi spremembami zakonov o delovnih razmerjih in o urejanju trga dela bomo v svet sicer poslali sporočilo, da smo reformo sprejeli. "A se bojim, da to ni reforma, ki bi ob ostalih nujnih reformah lahko povečala konkurenčnost slovenskega gospodarstva," je poudaril.

V javnosti so se sicer danes pojavile navedbe, da Obrtno-podjetniška zbornica (OZS) ni podpisala sporazuma o reformi trga dela. "Nobenega podpisa in nobenega sporazuma ni bilo," je takšne navedbe zavrnil Antauer. OZS je po njegovih informacijah le sprejela "popolnoma odklonilno stališče" do reforme.

Sicer pa ima Antauer občutek, da so v Združenju delodajalcev Slovenije in Gospodarski zbornici Slovenije reformo "na nek način podprli, ker so se bali, da bodo v dodatnih pogajanjih v parlamentu v reformo prišle še dodatne pravice". A to, kar smo dosegli, "bo popravilo le statistiko, po vsebini pa ne bo nič drugače", ocenjuje sogovornik.

Antauer tako vztraja pri predlogu, da je treba najkasneje po letu dni narediti revizijo in ugotoviti, ali je dala kakšen učinek. "Sam bi si želel velik učinek predvsem v smislu zmanjšanja brezposelnosti. A naši člani nas opozarjajo, da s temi spremembami zaposlitveni krč ne bo nič manjši," je še povedal.