Tokrat tožilci sumijo, da je šlo pri 51 milijonih evrov, ki jih je Finmeccanica leta 2010 plačala švicarskim posrednikom za zagotovitev posla prodaje 12 helikopterjev Indiji, dejansko za podkupnino. Del tega denarja naj bi pristal tudi v rokah italijanskih politikov.

Orsi, ki je bil v času izvedbe spornega posla prvi mož proizvajalca helikopterjev Agusta Westland, je sicer v središču preiskave že od aprila lani, vse obtožbe pa zanika. Njegov naslednik pri Agusti Bruno Spagnolini je v hišnem priporu, italijanske sodne oblasti pa so Švico zaprosile tudi za izročitev dveh posrednikov, ki sta sodelovala v poslu.

Finmeccanica se je na dogajanje odzvala z izjavo, v kateri je izrazila "solidarnost" z Orsijem in Spagnolinijem. Sodne oblasti je koncern pozval, naj kar najhitreje opravijo svoje delo in podjetju omogočijo nemoteno nadaljnje poslovanje.

Orsi je prvi mož Finmeccanice postal decembra 2011, potem ko je njegov predsednik Pierfrancesco Guarguaglini odstopil zaradi obtožb, da je pod njegovim vodstvom koncern oblikoval posebne skrivne sklade, namenjene podkupovanju javnih uslužbencev. Tožilci svoj primer v veliki meri naslanjajo na pričevanje Lorenza Borgognonija, nekdanjega pomočnika Guarguaglinija. Ta navaja, da je bil del podkupnin iz posla z Indijo namenjen politikom iz Severne lige, ki je tudi podprla Orsijevo imenovanje.

Italijanska policija je sicer že oktobra lani zaradi podkupovanja tujih vlad pri sklepanju orožarskih poslov aretirala nekdanjega direktorja prodaje v Finmeccanici Paola Pozzessera. Tudi takrat je šlo za še eno v vrsti razkritij o korupciji pri sklepanju orožarskih poslov med Finmeccanico in njenimi odvisnimi družbami ter tujimi vladami.