V tretjem krogu kvalifikacij jih namreč čaka Dudelange, luksemburški klub, ki je senzacionalno izločil Salzburg. Tako morajo Mariborčani za preboj vsaj v evropsko ligo premagati le še prvaka Luksemburga, ki so ga izločili že lani. Če jim to uspe, se bodo v četrtem krogu kvalifikacij potegovali za uvrstitev v ligo prvakov.

Uvodne minute sinočnje tekme so sicer potrdile napovedi Sarajevčanov, ki so dejali, da se kljub porazu na prvi tekmi ne bodo predali. Moštvo z Grbavice, ki pa je Mariborčane gostilo na stadionu Asima Ferhatovića, bolj znanem kot Koševo, ker njihov domači stadion ne ustreza zahtevam evropske nogometne zveze, se je podalo proti misiji nemogoče – lovili so zaostanek z 1:4. Željezničar je napadal in po dveh nevarnih poskusih v peti minuti dosegel zadetek, a je bil Eldin Adilović v prepovedanem položaju. Domačini so igrali ofenzivno, a tudi grobo, zato je sodnik pokazal veliko rumenih kartonov, v drugem pa tudi tri rdeče. Željo, kot prvaku Bosne in Hercegovine pravijo navijači, je nadaljeval z napadi, gol pa je padel na drugi strani. V dvajseti minuti se je po protinapadu za strel s slabih 20 metrov odločil Agim Ibraimi (ob koncu polčasa ga je zaradi poškodbe zamenjal Dejan Mezga), žoga je pristala v mreži, Mariborčani pa so povedli z 1:0. Že takrat je bil dvoboj praktično odločen, kajti gostitelji so v tistem trenutku potrebovali štiri zaporedne zadetke, da bi iztržili podaljšek. A se njihove želje niso uresničile. Nasprotno, po prejetem golu so popustili, kot bi prenehali verjeti v veliki preobrat. Maribor je igral zanesljivo in ni nikoli pod vprašaj postavil napredovanje v naslednji krog.

Ko je v 53. minuti Željezničar ostal z desetimi nogometaši na igrišču, je bilo še bolj jasno, da presenečenja ne bo. Z igrišča je moral zaradi drugega rumenega kartona Benjamin Čolić. Kljub temu se gostitelji pokazali zobe. V 59. minuti so izenačili. Podal je Srđan Stanić, mrežo pa je zatresel Josip Kvesić. Sledil je nov festival kartonov. Še dva in skupno kar trije nogometaši Željezničarja so morali z igrišča. Najprej je rdeči karton v 61. minuti dobil Stanić, ker je storil grob prekršek nad Goranom Cvijanovićem. Le dve minuti kasneje je sledil še eden. Ker je dobil drugi rumeni karton, je bil izključen Svraka. Od tedaj naprej je bila naloga Maribora podobna sprehodu v parku. S tremi igralci več so brez težav držali žogo v svoji posesti in čakali na konec tekme. Pred tem je napredovanje oplemenitil še Marcos Tavares. Brazilec je v 86. minuti po podaji Aleša Mertlja dosegel svoj enajsti gol za Maribor v evropskih tekmovanjih (je najboljši strelec kluba) in vijoličnim zagotovil zmago z 2:1 na včerajšnji tekmi ter napredovanje s skupnim izidom 6:2.