V časopisu Dnevnik je bil dne 6. marca 2012 na strani 21 objavljen članek z naslovom "Več kot polovico dobička Pošte Slovenije odpihnile delnice NKBM", ki terja dodatna pojasnila agencije.

Slabitve Pošte Slovenije so rezultat trenutno nizke tržne cene delnic NKBM, za katero so v prvi vrsti odgovorni organi banke, nanjo pa vplivajo tudi zahtevne razmere na mednarodnih in domačem kapitalskem trgu. Konkretnih poslovnih odločitev, ki so pripeljale do tega položaja, ni sprejemala agencija. S predlaganimi spremembami v nadzornem svetu želi agencija vzpostaviti zdrave temelje za uspešnejše poslovanje banke, ki pa temelji tudi na zaupanju. Predvsem zaupanju, da se banko vodi in upravlja v skladu z najvišjimi poslovnimi in etičnimi standardi.

Država ima skupaj v lasti 51-odstotni delež v NKBM in tega deleža seveda ne bo prodala po trenutni tržni ceni, ki se giblje na borzi. Zanimanje investitorjev lahko povečajo tudi pospešeni načrti države pri privatizaciji banke, saj bo v prihodnje (glede na sektorsko politiko) predvidoma državni delež v banki še zmanjšan na nivo 25 odstotkov plus 1 delnica. Če bo državni zbor sprejel odločitev o prodaji NKBM, bo organiziran tudi mednarodni javni razpis s ciljem izbora najboljšega ponudnika. Takrat se bo pokazal tudi rezultat odločitve agencije glede ohranitve večinskega deleža v NKBM.

Glede dokapitalizacije NKBM v letu 2011 je agencija dokapitalizacijo izvedla na osnovi izvedenih cenitev in poglobljene analize nesodelovanja države pri njej, kar je agencija predhodno vladi kot tudi medijem podrobno predstavila. Izvedena je bila na podoben način kot 300-milijonska dokapitalizacija NLB iz junija 2008, vendar v skladu z zakonskimi načeli, h katerim je agencija zavezana, in na transparenten način. Pri dokapitalizaciji NLB iz leta 2008 je večjo količino delnic NLB po ceni 334 evrov za delnico vpisala cela vrsta državnih podjetij, kot so na primer Zavarovalnica Triglav, DSU, Sod, Kad, Elektro Slovenija, Dravske elektrarne, Savske elektrarne, Soške elektrarne, Rudnik Trbovlje-Hrastnik, Geoplin, Istrabenz Te-To Ljubljana, Telekom, ki jih imajo v lasti še danes.

mag. Mojca Mele, odnosi z javnostmi,Agencija za upravljanje kapitalskih naložb,Dunajska 160, Ljubljana