Na Komunali Tržič so prepričani, da ne gre za podoben primer in da jim mora upravno sodišče dati prav, če bodo le razsojali vsebinsko in ne bodo gledali zgolj na to, ali je bilo vse v redu s postopkom. "V tem primeru bi bili lahko v škripcih," se zaveda direktor tržiške Komunale Sebastjan Zupanc. Na ministrstvu opozarjajo, da so trem deponijam (tudi tržiški) že leta 2007 izdali negativne odločbe za IPPC-dovoljenje, zavrnitveni razlogi pa so bili povsem enaki kot lanski, kar naj bi torej pomenilo, da upravljavci teh odlagališč niso ukrenili ničesar, da bi odpravili problem zagotavljanja odlaganja obdelanih, predvsem mešanih komunalnih odpadkov.

Sebastjan Zupanc tako mnenje ministrstva zavrača, češ da deponija Kovor izpolnjuje vse zahteve za izdajo IPPC-dovoljenja. Agencija RS za okolje je dovoljenje zavrnila, ker naj ne bi odlagali za najmanj 55.000 oseb in ker naj bi odlagali neobdelane odpadke. "To ni res. Komunala Tržič ima s strani županov podpisana pooblastila za odlaganje odpadkov iz Kopra, Idrije, Cerknega in Kranja s primestnimi občinami. Skupno to znese 142.168 vključenih oseb, seveda pod pogojem, da agencija izda dovoljenje. Vse leto imamo sklenjeno pogodbo o obdelavi mešanih odpadkov s podjetjem Papir Servis," je razložil Zupanc.

Ta hip sicer v Kovorju odlagajo le odpadke iz Tržiča. Od novega leta naprej pa mešane odpadke obdelujejo kar sami. To jim omogoča nova uredba, ki dovoljuje mehansko izločanje kovin (najmanj 20 odstotkov) in plastike (najmanj 40 odstotkov), če bo ostanka odpadkov na leto manj kot 222 kilogramov na prebivalca. To naj bi v Tržiču počeli kar ročno, se pravi, da eden od delavcev prebira pripeljane smeti.