V rebalansu navedena dodatna dela za poenotenje splošne podobe, standardov in splošne tehnične varnosti po pojasnilih z občine na terenu pomenijo, da bodo vsi drogovi javne razsvetljave črni, da bodo vse zelene površine zavarovali s stebrički in uskladili podobo semaforjev.

Za dela, ki jih je občina dodatno naročila, in znane podražitve je občina lani Grepu plačala 19,2 milijona, letos mu je nakazala 6,5 milijona, prihodnje leto pa še 11,5 milijona evrov. Skupno naj bi občina do zaključka projekta zasebnemu partnerju nakazala skoraj 46,7 milijona evrov z DDV. V ta znesek pa ni vključenih omenjenih 2,5 milijona evrov za poenotenje splošne podobe, standardov in splošne tehnične varnosti, ki jih bo moral zagotoviti oddelek za ravnanje z nepremičninami.

Po podatkih rebalansa proračuna za prihodnje leto je naložba v športni park Stožice ovrednotena na 152 milijonov evrov, pri čemer naj bi samo športna dvorana stala skoraj 110 milijonov evrov. Ob podpisu pogodbe z zasebnim partnerjem spomladi 2008 je občina načrtovala, da bo večji del investicije v športne objekte pokrila iz 97,2 milijona evrov, kolikor je od zasebnega partnerja dobila za stavbno pravico za nakupovalno središče, a je bilo kmalu po podpisu pogodbe vpletenim jasno, da bodo športni objekti na koncu precej dražji. Tako je Grep občini že jeseni 2008 poslal predračunsko vrednost predlagane projektne rešitve, ki je za slabih 46 milijonov evrov presegla znesek, predviden ob podpisu pogodbe o javno-zasebnem partnerstvu.

Boljša novica od podražitev v Stožicah pa je vsekakor podatek, da bo občina v prihodnjem proračunu zagotovila 835.293 evrov za ureditev muzeja športa v stoženski dvorani. Muzej slovenske športne zgodovine vse od svoje ustanovitve leta 2002 domuje v pretesnih prostorih zgradbe v Kopitarjevi ulici v središču prestolnice. Direktor zavoda Iztok Durjava je pred časom povedal, da imajo zaradi prostorske stiske razstavljeno samo četrtino zbirke, zato bi bili izjemno veseli selitve v večje prostore.