Na četrtkovi slovesnosti so osnovne certifikate podelili 29 podjetjem, ki so se v ta projekt vključila letos in že uvedla nekatere ukrepe. Hkrati se je Ekvilib Inštitut povezal s Slovenskim društvom ZN za trajnostni razvoj ter Združenjem Manager ter ob dnevu boja proti korupciji pripravil okroglo mizo Pošteno poslovanje kot priložnost za rast in dejavnik sprememb.

"Veseli me, da smo uspeli pritegniti toliko zanimanja. Tudi v prihodnjem letu bomo štiridesetim podjetjem omogočili možnost sofinanciranja pridobitve osnovnega certifikata, zato pričakujemo, da se nam bo pridružilo vsaj toliko podjetij," je ob tem povedal vodja certificiranja Aleš Kranjc Kušlan, direktor Ekvilib Inštituta, nosilca projekta certifikata Družini prijazno podjetje. "Usklajevanje poklicnega, družinskega in zasebnega življenja je za sodobne družine velik izziv. Meje med zasebnim in poklicnim življenjem so pogosto zabrisane, med obema pa prihaja do nenehne izmenjave - omejitve na enem področju pomenijo tudi omejitve na drugem področju. Pomembno je, da se tega zavedajo tudi delodajalci, in zelo me veseli, da so v letošnjem letu prav zaposlovalci izkazali velik čut do zaposlenih," je poudarila dr. Nevenka Černigoj Sadar, predsednica revizorskega sveta projekta certifikat Družini prijazno podjetje.

V postopek pridobivanja certifikata se lahko vključi vsako podjetje, javna ustanova ter nevladna organizacija ali združenje z najmanj desetimi zaposlenimi.

Pogoj za pridobitev osnovnega certifikata je pozitivno ocenjen izvedbeni načrt implementacije izbranih ukrepov za lažje usklajevanje poklicnega in zasebnega življenja zaposlenih, oceno pa opravi revizorski svet. Po treh letih izvajanja izvedbenega načrta se oceni, ali so bili zastavljeni ukrepi vpeljani in cilji doseženi skladno z izvedbenim načrtom. Če jih revizija potrdi, prejme podjetje polni certifikat Družini prijazno podjetje.

Pomembna novost, ki so jo uvedli z letošnjim letom, je ta, da si podjetja lahko zagotovijo sofinanciranje tega zneska v višini 80 odstotkov iz Evropskega socialnega sklada. Znesek pridobitve osnovnega certifikata znaša 3695 evrov brez DDV, pridobitve polnega certifikata pa 2500 evrov brez DDV, vključuje pa dva svetovalna dneva pri prijavitelju, koordinacijo in evalvacijo celotnega postopka, končno revizijo, organizacijo vsaj dveh letnih tematskih srečanj in javno podelitev polnega certifikata.

Več na http://zaposlitve.dnevnik.si