"Ni treba veliko razmišljati. Na največji tekmi na svetu moram sestavo naredit brezhibno, če želim računati na vrhunsko uvrstitev. Izgovorov ne bo, treba bo pokazat vse svoje znanje," se zaveda Sašo Bertoncelj in dodaja: "Veseli me, da sem kondicijsko dobro pripravljen. Če se ozrem nekoliko nazaj, lahko rečem, da sem imel na začetku sezone precej težav, saj mi ni in ni steklo tako, kot bi si želel. Ko sva bila pred slabim mesecem s trenerjem Sebastijanom Piletičem na hrvaškem državnem prvenstvu v Čakovcu, sem po nastopu na parterju sprva želel odpovedati nastop na konju z ročaji, saj nisem imel nič več moči. Povsem drugače je bilo nekaj dni pozneje, ko sem se na Šalamunovem memorialu prepričal, da sem res dobro kondicijsko pripravljen. Bil sem dvakrat, trikrat povsem blizu padca z orodja, a sem se izvlekel, kar je posledica dobre priprave."

Tretji član slovenske moške reprezentance v Tokiu bo Alen Dimic, ki je dobil vozovnico po odpovedi Aljaža Pegana. Dimic je v zadnjih letih najboljši slovenski mnogobojec, ki slovi po tem, da le redko izvede sestave brez napak. Vse kaže, da se bo Dimic v Tokiu svetovni konkurenci pokazal s svojo prvino na bradlji, a prej jo mora potrditi še tehnični komite Mednarodne gimnastične organizacije. Tudi Dimic ima realne možnosti za uvrstitev na olimpijske igre, najprej pa se bo moral kvalificirati na januarski predolimpijski turnir v Londonu.

"Ko smo preučevali rezultate zadnjih prvenstev, smo prišli do zaključka, da naj bi bila spodnja meja uvrstitve na predolimpijski turnir v mnogoboju 79,8 točke. Alen je sposoben precej večjega zbira, zato bi se moral uvrstiti na januarsko odločilno kvalifikacijo za olimpijske igre. Za zdaj vemo le to, da bo tam 24 telovadcev. Koliko jih bo dejansko dobilo olimpijsko vstopnico, pa je odvisno od rezultatov v Tokiu," je pojasnil trener Edi Kolar.