Zaradi tega je Türk do takšne spremembe ustave kritičen. Dejal je, da bi se pri vsaki razpravi o tem morala pogledati celota. Opozoril je, da so tudi ustavni pravniki do tega skeptični, saj menijo, da predlog SDS tudi glede na celotno ustavo ni dober, saj gre za prehitre spremembe znotraj parlamenta.

Branko Grims (SDS) je povedal, da je sam predlog oblikovan tako, da bi poleg absolutne večine poslancev tudi vlada lahko predlagala razpustitev. Vendar ocenjuje, da vladajoči osebne interese postavljajo pred interese države. Dejal je, da ko se "nekdo počuti tako nenadomestljivega, da se oklepa oblasti, ga je v imenu demokracije treba zamenjati". Predsedniku vlade Borutu Pahorju je očital nekorektno in politično neetično ravnanje, ki po njegovem ni izraz politične kulture.

SDS je po Grimsovih besedah v zadnjem času prejela preveč očitkov, da s predlogom o predčasnih volitvah ne mislijo resno, zato zdaj dokazujejo nasprotno. Grims meni, da so tisti, ki so prej zavračali možnost volitev pred iztekom mandata, zdaj obračajo svoje stališče. "Kdo se torej gre predvolilno kampanjo, kdo se otepa stolčka in kdo se drži na svojem stolčku - je več kot očitno," je prepričan Grims, ki je hkrati izpostavil, da je v ozadju nasprotnikov tega predloga bojazen, kaj bi pokazale volitve.

Vodja največje poslanske skupine SD Dušan Kumer pa je dejal, da je omenjeni predlog velik absurd in da ga v poslanski skupini zavračajo, ker je škodljiv za delovanje državnih institucij. Kot pravi, SDS ni bilo dovolj, da je zadnje leto do absurda zlorabila možnost, da lahko tretjina poslancev zahteva razpis referenduma, zdaj poskuša s tem predlogom doseči novo zlorabo.