"Lansko leto smo imeli skupno 30.000 obiskovalcev, večinoma iz Nizozemske, Italije in Belgije, opazili smo tudi porast angleških gostov. Ekonomska kriza je v minulih treh letih sicer zmanjšala obisk gostov za okoli 15 odstotkov, a smo v letošnjih pomladnih mesecih že zabeležili 17 odstotkov večji obisk v primerjavi z enakim obdobjem lani," je povedala Slavica Gjerek, vodja kampa.

Drugi Ljubljani najbližji avtokamp je Smlednik v Medvodah, kjer imajo prostora za 400 gostov. Posebnost tega kampa je, da imajo tudi posebej urejen in ločen del za tiste, ki se najbolje počutijo brez oblačil.

Avtokamp Resnik je v neposredni bližini Kamnika in je po oddaljenosti tretji najbližji slovenskemu glavnemu mestu. Kot je razložil upravnik Gabrijel Resnik so njihovi gostje prehodni, saj ostanejo dan ali dva, potem pa nadaljujejo potovanje. »Smo majhen kamp, imamo okoli 600 gostov na leto. Največ je severnjakov, ki so splošno znani kot ljubitelji kampiranja in potovanj z avtodomi,« je še dejal.

V Kamniški Bistrici pa imajo dokaj nov Kamp Alpe. »Vrata smo odprli šele pred tremi leti. Lani smo imeli okoli 1000 nočitev, letos pa računamo, da bomo to število podvojili. Tako kot v drugih kampih po Sloveniji tudi pri nas noči največ tujcev, lani smo beležili predvsem velik porast Francozov in Špancev,« je povedal upravnik kampa Matjaž Jug.

Včasih so lahko »mobilni« obiskovalci naše prestolnice za majhen denar svoje avtodome čez noč parkirali in nato prespali na parkirišču Športnega centra Tivoli. Vendar prenočevanje tam ni več dovoljeno, brezplačno lahko parkirajo in prenočijo le na počivališču Barje ob obvoznici.

Se pa na oddelku za turizem ljubljanske občine pogovarjajo z lastniki kampov in privatnih zemljišč o ureditvi takšnih cenovno ugodnih prostorov. Tako bi lahko turisti z avtodomi in prikolicami, ki vode, elektrike in podobnega ne potrebujejo, tam parkirali in prespali za simbolično ceno.