V skupni izjavi, ki jo je prebral katarski premier šejk Hamad Ben Jasem Ben Džabr Al Tani, je kontaktna skupina odstop Gadafija označila kot nujni pogoj za začetek političnega reševanja krize, ki bi libijskemu ljudstvu omogočilo odločanje o lastni prihodnosti.

Gadafi je izgubil legitimnost in bi moral oditi z oblasti, moral bi tudi umakniti svoje sile in "takoj prenehati izvajati nasilje nad civilisti", so zapisali v sklepni izjavi kontaktne skupine, ki dodaja, da bi moral njegov režim tudi izpustiti vse zapornike.

Sporočili so tudi, da so odločili vzpostaviti "začasni finančni mehanizem" za pomoč libijskim upornikom. S tem bosta "prehodni nacionalni svet in mednarodna skupnost dobila sredstvo za upravljanje pomoči in odgovore na potrebe po nujni pomoči" na območjih, ki so pod nadzorom upornikov.

Srečanja v Dohi so se udeležili predstavniki kakih 20 držav oziroma mednarodnih organizacij, večina na ravni vodij diplomacij. Udeležil se ga je tudi predstavnik libijskih upornikov Mahmud Džibril, ki je v prehodnem nacionalnem svetu pristojen za zunanje odnose.

Britanski kolega William Hague pa je v pogovoru za BBC dejal, da si Velika Britanija želi, da bi se vojaškim operacijam Nata v Libiji pridružilo še več letal za kopenske napade, da bi tako prekinili "vojaški zastoj". V Libiji pa so se nadaljevali srditi spopadi za Misrato, ki je že mesec dni obkoljena. Zavezniška letala so znova napadala po ložaje Gadafijevih sil, zadela pa naj bi tudi še eno skladišče streliva nedaleč proč od Tripolisa.