Ne le, da so krimovke zdaj zadnje v skupini (Itxako in Oltchim, oba s tekmo manj, in Budućnost imajo po štiri točke, Slovenke le dve), za želeni polfinale bodo poleg dveh zmag na zadnjih dveh tekmah (Španke v gosteh in Romunke doma) potrebovale tudi to, da jim bodo šli izidi ostalih tekem na roko. Trenerka Marta Bon je skušala včeraj s precej nenavadno začetno postavo zmesti Črnogorke, a brez uspeha. Gostje, ki jih je s tribun spodbujalo več kot sto članov navijaške skupine Varvari, so hitro povedle s tremi zadetki (7:4 v deveti minuti), sredi prvega polčasa pa že s petimi (13:8).

Medtem ko so gostiteljice (pred tekmo so jih slovenski policisti pred bližnjim osmim marcem obdarili z rožami) igrale solidno v napadu, je bila njihova obramba kot švicarski sir in Budućnost je zlahka polnila njihovo mrežo. Prednost Črnogork je na začetku drugega polčasa še vedno znašala pet zadetkov (29:24), nato pa je le posijal žarek upanja za krimovke. Z delnim izidom 4:0 so se približale samo na gol zaostanka in imele celo strel za izenačenje, a so gostje nato znova dodale plin in pobegnile na varno razdaljo. Vse, kar je uspelo slovenskim prvakinjam, je bilo nekajkratno zmanjšanje razlike na dva zadetka (nazadnje pri 34:36), a so nasprotnice suvereno odigrale končnico in na dvanajsti medsebojni tekmi izenačile izid v zmagah na 6:6.

"Marta, game over" (Marta, igre je konec) je bil napis na transparentu, ki so ga jezni domači navijači Krimovci izobesili po koncu tekme. Nanašal se je na trenerko Marto Bon, ki je razplet tekme komentirala z besedami: "Vedele smo, da zdaj zelo težko sestavimo obrambo 6-0. Kar koli smo postavile, so one kakovostno razbijale. V ničemer nas niso presenetile, a na vsako našo zamisel so imele boljše odgovore, predvsem v smislu individualne kakovosti igralk. Upale smo, da bi nam uspelo prikriti naše pomanjkljivosti, da bomo igrale hitro, toda skoraj vsak napad smo dobile zadetek, zato nismo mogle igrati na (pol)protinapade."