1,4 milijona evrov izgube postalo 230.000 evrov dobička

Ob lanskem polletju je vodstvo UKC Maribor ocenjevalo, da bo zavod sklenil poslovno leto z 1,4 milijona evrov izgube, predvsem zaradi zmanjšanega obsega financiranja s strani zavoda za zdravstveno zavarovanje. Zaradi varčevalnih ukrepov je ta vsota začela vztrajno kopneti in se je konec leta vrtela okoli 400.000 evrov. V dokončnem poslovnem poročilu, ki ga je včeraj obravnaval svet zavoda UKC Maribor, pa piše, da je zavod ustvaril 173,147.466 evrov prihodkov in 172,917.588 evrov odhodkov. Pozitivni poslovni izid je zatorej dosegel 229.878 evrov.

Pri dežurstvih privarčevali pol milijona evrov

Pivec zaradi bolezni včeraj ni mogel svetnikom sporočiti poslovnega uspeha njegove vodstvene ekipe. "Rezultat, ki je boljši od pričakovanega, je posledica ukrepov, ki jih izvajamo že zadnjih pet let," je poudaril Marjan Javornik, pomočnik direktorja UKC Maribor za ekonomske zadeve. Finančno pozitiven učinek je imela tudi reorganizacija načina dežuranja zdravnikov, saj je zavod za dežurstva lani porabil skoraj pol milijonov evrov manj v kot v letu poprej.

"Niso se izpolnile bojazni, da bi bil UKC Maribor med tistimi bolnišnicami, ki so poslovno leto končali z minusom," je bila včeraj zadovoljna Marjetica Mahne, predsednica sveta zavoda UKC Maribor. Po njeni oceni je UKC Maribor spoštoval zapovedi ministrstva za zdravje, da mora javni zavod poslovati in delovati v okviru svojih prihodkov in da njegova poraba ne sme prekoračiti razpoložljivih virov. "Vam je to uspelo, uravnoteženo poslovanje je optimalno za javni zavod," je hvalila Mahnetova.

So pa imeli svetniki nekaj vsebinskih pripomb na letno poročilo zavoda, ki je konec leta 2010 zaposloval 2812 oseb. Zato so zahtevali, da naj uprava UKC Maribor dopolni poročilo, v popravljeni verziji pa ga bodo svetniki znova obravnavali (in potrdili) na prihodnji seji.