V LDS in Zares so namreč v odzivih na objave ocenili, da SDS objavljene dokumente jemlje iz nekakšnih posebnih arhivov. Ob tem je poslanec Zares Franco Juri ocenil, da je objavljeni dokument, sodeč po barvi žiga, videti kot original in ne kot fotokopija, in se vprašal, ali to pomeni, da Janša razpolaga z delom arhiva nekdanjega republiškega sekretariata za notranje zadeve kar doma oziroma na sedežu stranke.

Vsi objavljeni dokumenti so po navedbah SDS v Arhivu RS "dostopni bodisi v papirni obliki bodisi na mikrofilmih, s katerih si jih lahko zainteresirani natisnejo v kateri koli barvi".

Ker bo v prihodnjih tednih zaradi priprav na referendum proti noveli zakona o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva ter arhivih potekala javna razprava o tej temi, bodo v SDS, kot so napovedali, mnoge dokumente predstavili tudi na svoji spletni strani.

V omenjenih dokumentih je namreč še veliko dokazov o tem, kdo vse je bil vpleten v zločine Službe državne varnosti (SDV), "kdo jih je pomagal zakrivati, in tudi o tem, da nekdanja Socialistična zveza delovnega ljudstva (SZDL) ni bila ravno Marijina družba", so navedli v SDS. Vztrajajo tudi, da so v omenjenih dokumentih tudi dokazi, da tedanji sekretar in nato predsednik komisije za manjšine pri SZDL Danilo Türk "za ozadje atentata v Velikovcu zagotovo ni slišal samo iz medijev, kot še vedno neprepričljivo trdi". Po prepričanju SDS naj bi dokumenti tudi dokazovali, da je predsednik lagal, ko je dejal, da nekdanjega republiškega sekretarja za notranje zadeve Tomaža Ertla ni poznal osebno.