Ob predstavitvi projekta je direktor družbe ABCFIN Marko Rant dejal, da so imeli posluh za okolje že pri načrtovanju.

Pred desetletji je bilo na obrobju Kranja polje, danes se bohotijo stanovanjski bloki in trgovska središča. Širitev mesta v smeri proti Šenčurju je sicer zdaj omejena z obvozno cesto, nekdanja kranjska mlekarna (nazadnje pod imenom Gorenjska mlekarna) pa je z ugasnitvijo dejavnosti postala privlačen prostor za nove naložbe.

Tako naj bi soseska Kozolci stala kar okoli 60 milijonov evrov, nastalo pa bo devet stanovanjskih objektov s 400 stanovanji. Poskrbeli bodo tudi za ustrezno parkiranje, dodatne dejavnosti, kot je nov vrtec.

Zelene površine naj bi novo sosesko naredile dodatno privlačno, 32.000 kvadratnih metrov pa je bilo tudi izziv za vse, ki so sodelovali na natečaju. Zmagala je prav zamisel o soseski v slogu kozolcev, ki so tudi v bližnji okolici postali le še oglasna mesta.

Kranj je sicer v zadnjih letih pridobil vsaj 500 novih stanovanj in prodaja se je tudi v neposredni bližini bodoče soseske v sklopu naselja Planina ustavila. Samo čez cesto je namreč na voljo še nekaj sto stanovanj, tudi varovana so med njimi. Kozolci naj bi bili dokončani v več etapah, ko bo verjetnost živahnejše prodaje stanovanj tudi v Kranju večja. Zdaj je kvadratni meter stanovanja vreden okoli 1800 evrov, prav nova soseska pa naj bi ponudila stanovalcem bistveno več od golega bivanja. Mestno središče ter nakupovalni centri ter sprehod po naravi pa so v tem primeru bodočim stanovalcem na voljo peš! Mestna oblast je že v prejšnji zasedbi pozdravila novogradnjo zato, ker je bila nekdanja mlekarna dolgo časa prazna in je kazila mestni videz. Po združitvi nekdanje mlekarne z Ljubljanskimi mlekarnami je bila namreč proizvodnja v Kranju praktično končana, objekt pa prazen.